PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Podhale

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

Jubileuszowe igrzyska szkół niepublicznych

25–28 lutego 2020 r.
Autor: Tomasz Biegański

Jubileuszowe igrzyska szkół niepublicznychUczniowie z całej Polski już po raz 25. wystartują w igrzyskach szkół niepublicznych w sportach zimowych. Wydarzenie, organizowane przez Samodzielne Koło Terenowe nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego (STO), odbędzie się w dniach 25-28 lutego w Zakopanem, Suchem i Kościelisku. Honorowy patronat nad zawodami objęli: Starosta Tatrzański , Burmistrz Miasta Zakopane i Wójt Gminy Poronin.


W XXV Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych wezmą udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawodniczki i zawodnicy z całego kraju będą rywalizować w czterech „zimowych” dyscyplinach: narciarstwie alpejskim i biegowym, łyżwiarstwie szybkim i snowboardzie. 

Zawody łyżwiarskie odbędą się na torze lodowym Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, a  biegacze narciarscy będą rywalizowali na  trasach w Kościelisku. Pozostałe konkurencje zostaną rozegrane na stoku Stacji Narciarskiej Suche. 

Zawodnicy będą startowali w 4 kategoriach wiekowych. Swoich sił spróbują licealiści oraz uczniowie starszych i młodszych klas szkół podstawowych. Na starcie zobaczymy w sumie ponad 700 zawodników.

Nasze zawody od 25 lat cieszą się niesłabnącą popularnością – mówi Beata Karp, Prezes SKT nr 67 STO. – Dzieci oraz ich opiekunowie przyjeżdżają do Zakopanego nie tylko po to, by wziąć udział w rywalizacji i poczuć sportowe emocje. Dbamy o to, by wydarzenie sportowe stało się okazją do poznawania innych ludzi, nawiązywania przyjaźni i wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Integracja w gronie innych pasjonatów sportu jest tu nie mniej istotna niż medale i osiągane wyniki  – dodaje. 

Impreza w Zakopanem i Suchem to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz zimowych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. To największe tego typu zawody, które nie są organizowane przez związek sportowy. 

Począwszy od I edycji, organizatorem wydarzenia jest zakopiańskie środowisko Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Działające w całym kraju szkoły STO dbają o wszechstronny rozwój uczniów – przywiązują dużą wagę m.in. do ich aktywności sportowej oraz integracji poprzez sport.

Harmonogram tegorocznych Igrzysk jest dostępny na stronie http://sto.zakopane.org.pl/

Patronat nad XXV Zimowymi Igrzyskami Szkół Niepublicznych objęła redakcja portalu Watra.

O Społecznym Towarzystwie Oświatowym

Społeczne Towarzystwo Oświatowe to pierwsza i największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce. Działające od 1987 roku stowarzyszenie zrzesza blisko 100 szkół i placówek oświatowych z całego kraju, w których uczy się ok. 15 tys. uczniów, a zatrudnionych jest ok. 2,5 tys. osób. Koncepcja STO polega na harmonijnym połączeniu edukacji i wychowania. Nauczyciele, uczniowie i rodzice wspólnie kształtują szkoły STO, akceptując podstawowe zasady i reguły, takie jak uczciwość, rzetelność, wzajemny szacunek i empatia. Więcej informacji o STO: www.sto.org.pl


HARMONOGRAM XXV ZIMOWYCH IGRZYSK SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH

Poniedziałek, 24.02.2020 r.

18.00- odprawa opiekunów reprezentacji oraz wydawanie numerów startowych w Zespole Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO  w Zakopanem przy ulicy Kasprusie 35 a, I piętro

Wtorek, 25.02.2020 r.- łyżwiarstwo

Miejsce: Tor lodowy COS w Zakopanem

9.00 – start grupy IV –  400 m

9.30 – start grupy grupa III  – 300 m

Ok. 10.30  – start grupy II – 200 m

Ok. 12.00 – start grupy I – 100 m

Każdemu uczestnikowi Igrzyska przysługuje dwugodzinny karnet na wyciąg do wykorzystania w dniu 25 lub 26 lutego 2020 r. Karnety będą wydawane opiekunom szkół przez menadżera stacji.

Środa, 26.02.2020 r.- narciarstwo biegowe

Miejsce: Trasy biegowe w Kościelisku

9.00 – start grupy IV- dystans ok. 1,2 km

9.45 – start grupy III – dystans ok. 800 m

Ok. 10.45  – start grupy II – dystans ok. 400 m

Ok. 12.45 – start grupy I– dystans ok. 200 m

Czwartek, 27.02.2020 r.- narciarstwo zjazdowe

Miejsce: Stacja Narciarska Suche

9.00 – start grupy  IV

Ok. 9.45 – start grupy III

9.00 – start grupy I

Ok. 10.15 – start grupy II

Ok. 12.30 – „Belferiada”

14.00 – wręczenie medali i dyplomów z zawodów w łyżwiarstwie i narciarstwie biegowym

W tym dniu każdemu uczestnikowi Igrzyska przysługuje czterogodzinny karnet na wyciąg (należy wliczyć       w ten czas wyjazd w trakcie zawodów ). Karnety będą wydawane opiekunom szkół przez menadżera stacji.

Piątek, 28.02.2020 r.- snowboard

Miejsce: Stacja Narciarska Suche

9.00 – start grupy IV

Ok. 9.45 – start grupy III

9.00 – start grupy I

Ok. 9.45 – start grupy II

14.00 – wręczenie medali i dyplomów z zawodów w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie

Ok. 14.30 –  uroczystość zakończenia Igrzysk

W tym dniu każdemu uczestnikowi Igrzyska przysługuje czterogodzinny karnet na wyciąg ( należy wliczyć      w ten czas wyjazd w trakcie zawodów ). Karnety będą wydawane opiekunom szkół przez menadżera stacji.

ZGODNIE Z REGULAMINEM ZAWODÓW Z POWODU NIESPRZYJAJĄCYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH MIEJSCE I GODZINA ZAWODÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.