PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2018 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Podszkle

Kultura

Międzynarodowy sukces podszklańskich „Krokusów”

Poniedziałek, 11 czerwca 2018 r.
Autor: Krystyna Chowaniec

Międzynarodowy sukces podszklańskich „Krokusów”Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu w tym roku szkolny, po raz czwarty i piąty sięgnęli po laury międzynarodowe. Po sukcesach w folklorze, plastyce przyszedł czas na teatr. Zespół Teatralny „Krokusy” brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie - w XII Spotkaniach Mistrzów Teatru. Festiwal jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych przygotowanych w Polsce dla dzieci i przez dzieci.


W tym roku trwał trzy dni od 1-3 czerwca. W ciągu tych dni swoje dokonania prezentowało ponad 500 młodych artystów, których oceniało profesjonalne jury: znani aktorzy i piosenkarze m.in. Krzysztof Grabowski, Grzegorz Wilk.  Skład zespołu stanowili uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Przygotowali oni spektakl „Idealnie niedoskonali” wraz z opiekunkami p. Lucyną Hosaniak i p. Reginą Krużel. Tenże spektakl wcześniej zaprezentowali w Krakowie na Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych, skąd otrzymali nominację na udział w Festiwalu w Pacanowie. Oprócz zmagań teatralnych i muzycznych Festiwalowi towarzyszyły różne konkursy, warsztaty, wesołe miasteczka,  kiermasze, przejażdżki, koncerty znanych artystów, eksplozja kolorów, bajkowy korowód itp. Natomiast eksplozja radości wybuchła podczas ogłoszenia werdyktów jury, bowiem nasze „Krokusy” otrzymały III miejsce od dziecięcego jury i wyróżnienie od dorosłego jury. Tak więc radość była podwójna. W niedzielę obecna była też pierwsza dama p. Agata Kornhauser- Duda, która podkreśliła, że dzieci na całym świecie są takie same. Mają te same troski, problemy, te same pragnienia. Chcą być przede wszystkim szczęśliwe, co było słychać i widać. Galę na rynku w niedzielę poprowadził znany i lubiany konferansjer Conrado Moreno. Były występy m.in. Łukasza Chweduka,   Łukasza Świrka i Julii Kuceba. W finale wystąpiła Sylwia Grzeszczak.

Uczniowie wraz z opiekunkami wrócili do domów pełni niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń z pomysłami na dalszą pracę teatralną.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.