PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Listopad 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Podszkle

Rozmaitości

Odblaskowy Ruch Drogowy

Środa, 2 listopada 2011 r.
Autor: Halina Buczek-Biszczak

Odblaskowy Ruch DrogowySzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu podsumowuje konkurs „Odblaskowa Szkoła”. Od września były tu realizowane różne formy działań promujących bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły. Konkurs ten organizowany był między innymi przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.


Bezpieczeństwo uczniów, a zwłaszcza bezpieczna droga do i ze szkoły to priorytetowe zadanie wielu placówek oświatowych. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo naszych uczniów, Szkoła Podstawowa w Podszklu przystąpiła także do konkursu "Odblaskowa Szkoła". Nauczyciele placówki podjęli szereg działań mających na celu promocję bezpieczeństwa uczniów w szkole jak i w drodze do niej.

Dzięki współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym kupiliśmy dla młodszych uczniów światełka odblaskowe, a dla starszych opaski samo zaciskające, kamizelki i czapki. Szkoła zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem "Z odblaskami bezpieczniej do szkoły", konkurs wiedzy o ruchu drogowym oraz konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną. Przygotowaliśmy barwne przedstawienie "Odblaskowy Ruch Drogowy" zakończone odblaskowym pokazem mody, które obejrzeli zaproszeni goście. Wśród nich był gość specjalny mł. asp. J. Kozieł, przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Nowym Targu, który wyjaśnił uczniom zasady poruszania się po drogach oraz wręczył dyplomy nagrodzonym w konkursach szkolnych uczniom.

Nauczyciele zorganizowali akcję plakatową "Z odblaskami bezpieczniej do szkoły" oraz prowadzili zajęcia poszerzające wiedzę o ruchu drogowym na kółku technicznym. Klasa V odbyła wycieczkę rowerową na Żeleźnicę w Bukowinie Osiedle. W działania szkoły zaangażowane były wszystkie dzieci. Uczniowie klas starszych przygotowali prezentację multimedialną "Bezpieczne dzieci" dla klas I-III, zaś klasy młodsze przygotowały występ artystyczny dla przedszkolaków, których także wyposażyliśmy w odblaski. Oprócz tego dla wszystkich zorganizowaliśmy prezentację multimedialną "Bądź bezpieczny w sieci".

Podjęte przez szkołę działania przyczyniły się do znacznego poszerzenia wiedzy uczniów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, unikania zagrożeń komunikacyjnych oraz podkreśliły konieczność noszenia odblasków. Dzięki naszej akcji zwróciliśmy także uwagę rodzicom i opiekunom na konieczność kontrolowania obowiązku korzystania przez dzieci z kamizelek odblaskowych lub innych elementów odblaskowych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.