PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Podszkle

Rozmaitości

Podszkle zdobywa Certyfikat najlepszej szkoły w powiecie nowotarskim w konkursie „Odblaskowa Szkoła”

Wtorek, 27 grudnia 2011 r.
Autor: Krystyna Chowaniec

Podszkle zdobywa Certyfikat najlepszej szkoły w powiecie nowotarskim w konkursie „Odblaskowa Szkoła”W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Podszklu po raz pierwszy przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego organizatorami byli: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski.


Do konkursu zgłosiło się 370 szkół podstawowych z województwa małopolskiego, wśród nich znalazła się nasza mała szkółka, gdyż bezpieczeństwo i dobro uczniów to priorytetowe zadanie naszej placówki. Na początku września opracowano plan działania obejmujący szereg zadań i różnorodnych inicjatyw wpływających na poprawę bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym. Zadania te realizowano we wrześniu i październiku, po czym dokładnie opisano przebieg wszystkich działań.

Zaproszono nas na uroczyste zakończenie drugiej edycji tegoż konkursu do Cinema City Kraków Plaza. Najpierw zaprezentowano ciekawy film pt. „Dzikie z Natury” w 3D. Wywarł on na naszych uczniach niesamowite wrażenie. Z radościa i dumą wzieliśmy udział w drugiej części uroczystości polegającej na podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród. Z łezką w oku odbieraliśmy certyfikat i gratulacje od pana Aleksandra Palczewskiego Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Dalszą część dnia przeznaczono na zwiedzanie Krakowa. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera panująca na rynku krakowskim. Oczarowały nas świąteczne stroiki, piękna choinka oraz odgłosy kolęd i te niepowtarzalne zabytki, które sprawiły, że każdy chciał pozostać tutaj jak najdłużej. Stąd nasze postanowienie i nieśmiałe marzenie, by wrócić tutaj znów za rok na III edycję konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.