PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Poronin

Kultura

Patronat medialny WATRA

V Przegląd Solistów i Kapel im. Tadeusza Szostaka Berdy

Poniedziałek, 12 grudnia 2016 r.
Autor: Robert Chowaniec

V Przegląd Solistów i Kapel im. Tadeusza Szostaka BerdyJury V Przeglądu Solistów i Kapel im. Tadeusza Szostaka Berdy "Berdowe Muzykowaniy" w składzie: dr Bożena Lewandowska (przewodnicząca), Agnieszka Gąsienica - Giewont, Jan Karpiel- Bułecka, Bronisław Skupień Salamuna, po wysłuchaniu 22 prezentacji, solistów, muzyk i kapel grających muzykę weselną przyznało następujące wyróżnienia regulaminowe...


SOLIŚCI KATEGORIA DZIECI
Bartłomiej Bzdyk - pasek i smyczek.

SOLIŚCI - KATEGORIA MŁDDZIEZOWA przyznano dwa równorzędne
wyróżnienia:
Maciej Szczecina - nagroda w wysokości 200 zł.
Jan Michałczak - kupon sukna.

KAPELE grające muzykę tradycyjną - KATEGORIA DZIECIĘCA
Wyróżnienia nie przyznano.

KAPELE grające muzykę tradycyjną - KATEGORIA MŁODZIEZOWA
Muzyka w składzie: Paweł Majerczyk - prym, Paweł Dziedzina - sekund, Jan Michałczak - basy, nagroda w wysokości 450 zł.

KAPELE GRAJĄCE MUZYKĘ WESELNĄ
Muzyka w składzie: Michał Chyc, Szymon Stopka, Marek Trebunia, Łukasz Chyc, Bartłomiej Grzech - nagroda w wysokości 500 zł.

MULTIINSTRUMENTALIŚCI KATEGORIA MŁODZIEŻOWA

Andrzej Gut Mostowy - czapka fijakierka i 100 zł.

MULTIINSTRUMENTALIŚCI KATEGORIA DOROŚLI
Anna Trebunia Tutka - torba skórzana.

ROCZNE STYPENDIUM w wysokości 1200 zł wypłacane w ratach miesięcznych po 100 zł, ufundowane przez Stanisławę i Tadeusza Szostaków - Berdów, dla wyróżniającego się prymisty otrzymuje Jakub Malacina.

Nagrodę specjalną w wysokości 250 zł dla instruktora szczególnie zasłużonego dla edukacji w zakresie muzyki tradycyjnej otrzymuje Dawid Czernik Jajeśnica, instruktor działający przy Zespole Regionalnym im. Jana Jędrola "Regle" z Poronina.

Dodatkowo przyznano następujące nagrody pozaregulaminowe:

- Dwie czapki fijakierki i struny do basów otrzymuje muzyka w składzie: Kamil Majerczyk Farbiorz, Piotr Majercryk Farbiorz, Andrzej Majerczyk Farbiorz.
- Czapkę fijakierkę otrzymuje Karol Majewski.
- Smyczek otrzymuje Karol Murzydło.
- Koszulę góralską otrzymuje Jan Bystrzycki.
- Dwie farbanice i kupon materiału otrzymuje muzyka w składzie: Anna Zubek, Justyna Szostak, Natalia Szostak.
- Dwa smyczki oraz struny do basów otrzymuje muzyka w składzie Piotr Zubek, Jan Bystrzycki, Regina Gąsienica Giewont.

Jury po wysłuchaniu wszystkich występujących artystów dostrzega zróżnicowany poziom prezentacji. Cieszy nas liczny udział młodego pokolenia kontynuującego tradycje podhalańskiego muzykowania. Komisja zachęca wykonawców do większego zróżnicowania repertuaru, co korzystnie wpłynie na artystyczny wyraz prezentacji. W wysłuchanych programach brakowało nam śpiewu, który jest nieodłączną częścią tradycyjnego, góralskiego grania. Zwraca uwagę także zbyt szybkie tempo wykonywań instrumentalnych. Komisja dziękuje organizatorom za podtrzymywanie pamięci o dokonaniach i działalności Tadeusza Szostaka-Berdy na rzecz kultury podhalańskiej oraz za serdeczne przyjęcie uczestników przeglądu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.