PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Kultura

43 Poroniańskie Lato

Piątek, 28 lipca 2017 r.
Autor: www.poronin.pl

43 Poroniańskie LatoTa największa impreza kulturalna i promocyjna Gminy Poronin jest efektem wspólnego nakładu pracy, starań i dbałości o każdy element składający się na całość; wielu ludzi oraz znaczącego wsparcia przez sponsorów. W imieniu organizatorów 43 Poroniańskiego Lata serdecznie dziękuję partnerom naszej imprezy: Starostwu Powiatowemu w Zakopanem, Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem za coroczne wsparcie naszej inicjatywy kulturalnej i okazywaną pomoc w jej realizacji.


Podziękowania naszym sponsorom: GRUPIE ŻYWIEC, Państwu Halinie i Piotrowi Rzadkoszom z Poronina, Stacji Narciarskiej SUCHE, Społem Zakopane Sp. z o.o., Podhalańskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Zakopanem, Termom Szaflary, Firmom: HAJAN Catering, PAKFOL – Stanisław Bachleda, Podhalańska Sieć Światłowodowa TatraFiber, Studio Informatyczne KACPER, Salon Fryzjerski „Fryzjerkowo” - Zakopane Elżbieta Wiercioch, „Bogusław Salwa S&S Fryzjer” oraz EMMA Dekoracje okolicznościowe. Dzięki Waszemu finansowemu wsparciu „Poroniańskie Lato” zaoferowało w tym roku bogaty program z wieloma atrakcjami. Twórcom Ludowym z Panią Prezes Stanisławą Łukaszczyk dziękujemy za ufundowanie nagród w konkursie na „Najpiękniejszy Warkocz” oraz za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Tegoroczne świętowanie zostało połączone ze złotym jubileuszem kapłaństwa ks. prałata Władysława Zązla, kapelana głównego Związku Podhalan, który przewodniczył uroczystości. Sumę Odpustową koncelebrowali również pochodzący z Poronina - Jubilaci: ks. prałat Stanisław Czernik (40 lat kapłaństwa), ks. Witold Kowalów (25 lat Kapłaństwa), ks. Stanisław Czernik (10 lat kapłaństwa) oraz ks. Kazimierz Szarek wikariusz w Poroninie (25 lat kapłaństwa). Ukłon wdzięczności i słowa szczerej podzięki - za religijny wymiar i piękną góralską oprawę odpustowej liturgii.

Bardzo serdecznie dziękujemy mediom. Patronat nad tegoroczną imprezą sprawowały: Telewizja Polska S.A. Oddział w Krakowie, Tygodnik Podhalański, TV Tygodnik Podhalański, TVPodhale, Malopolskaonline.pl, Podhalański Portal Informacyjny podhale24.pl, Góral.info oraz Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Za pomoc w organizacji trzydniowej imprezy serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i współorganizatorom: Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Związkowi Podhalan Oddział Poronin, Stowarzyszeniu Twórców Ludowych Oddział Karpacko – Małopolski z siedzibą w Poroninie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Poroninie.

Nie możemy również zapomnieć o naszych wspaniałych konferansjerach w osobach: Helena Buńda i Stanisław Gąsienica - Wawrytko, Anna Jarosz "Zbójnicka" i Wojciech Polak, którzy z pełnym wdziękiem i kunsztem prowadzili tegoroczną imprezę kulturalno - promocyjną. Gorące podziękowania należą się samym wykonawcom, którzy pokazali się z jak najlepszej strony na poroniańskiej scenie – zespołom regionalnym, kapelom, orkiestrom oraz twórcom ludowym. Cieszymy się z udziału naszych partnerów z Gminy Suchy Las, których mogliśmy gościć na naszej imprezie po raz kolejny – w tym roku z okazji jubileuszu 5-lecia naszej współpracy partnerskiej.
Ponadto dziękuję sołtysom i uczestnikom Igrzysk Sołeckich za dostarczenie widzom świetnej zabawy.

Serdecznie podziękowanie składam mieszkańcom gminy i turystom, którzy swoją obecnością uświetnili tegoroczne poroniańskie święto.

Wójt Gminy Poronin
Bronisław Stoch

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.