PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Poronin

Sport

Górskie granie (w brydża)

Poniedziałek, 30 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

Górskie granie (w brydża)W dniach 27-29 sierpnia, po raz pierwszy w Tatrach, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski Juniorów U-20 w brydżu sportowym. Blisko 100 zawodników z Małopolski, Pomorza i Mazowsza rywalizowało o medale w konkurencjach: teamów, par oraz par mikst. Najlepszy w klasyfikacji generalnej mistrzostw był Artur Janeczko z CKiS Skawina, który zdobył złoty medal w turnieju drużynowym oraz brązowe w turniejach par. Tuż za nim uplasowała się Olga Długosz reprezentująca MPEC Tarnów, a kolejne miejsca zajęli inni zawodnicy z Małopolski: Agnieszka Szczypczyk (CKiS Skawina), Maciej Grabiec (MPEC Tarnów) oraz Justyna Żmuda i Adam Krysa (CKiS Skawina).


W otwierającym zawody turnieju drużynowym zwycięstwo przypadło w udziale mieszanej drużynie skawińsko-tarnowskiej, która grając w składzie: Olga Długosz – Agnieszka Szczypczyk, Artur Janeczko – Maciej Grabiec, pokonała w finale team: Krzysztof Jurek (CKiS Skawina) – Tomasz Rakoczy, Arkadiusz Sadkowski (obaj Jocker Oświęcim) – Olga Nowakowska (GTB Gdańsk). Na najniższym stopniu podium stanęli: Przemysław Picheta – Grzegorz Wadas (CKiS Skawina) oraz Maciej Kita – Wojciech Stachnik (MPEC Tarnów).

Turniej par zakończył się bez niespodzianek i na podium stanęli faworyci, medaliści imprez rangi mistrzostw świata i Europy. Złoty medal wywalczyła para Łukasz Nierzwicki (LOS Gdańsk) – Yan Shpuntou (GOKSiR Skwierzyna), wyprzedzając Justynę Żmudę i Adama Krysę (CKiS Skawina) oraz Artura Janeczko (CKiS Skawina) z Maciejem Grabcem (MPEC Tarnów).

Także w turnieju par mieszanych obyło się bez sensacyjnych rozstrzygnięć. Zwyciężyli reprezentanci kraju – Justyna Żmuda i Adam Krysa (CKiS Skawina), wyprzedzając Olgę Długosz (MPEC Tarnów) i Macieja Supersona (Cracovia Kraków) oraz Agnieszkę Szczypczyk i Artura Janeczko (CKiS Skawina).

W klasyfikacji medalowej mistrzostw najlepiej wypadli młodzi brydżyści ze Skawiny, którzy mieli swój udział we wszystkich medalach turnieju drużynowego oraz zdobyli po dwa krążki w turniejach par. Bardzo dobre wyniki, potwierdzające coraz wyższe miejsce w krajowym brydżu młodzieżowym, osiągnęli brydżyści MPEC Tarnów, także sięgając po medale w każdej konkurencji.

- Mistrzostwa rozegraliśmy po raz pierwszy w górach, ale ośrodek „U Pradziada” w Stasikówce jest nam znany już od kilku lat, gdyż jest to stały ośrodek przygotowań kadry województwa małopolskiego – mówi organizator imprezy, Marcin Kuflowski. – W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy rozegrać tu mistrzostwa województwa i okazało się, że był to pomysł trafiony. W zawodach wzięło udział kilku medalistów mistrzostw świata i Europy, co pozwala ocenić, że sportowy poziom imprezy był bardzo wysoki.

Mistrzostwa poprzedzone były 8-dniowym wspólnym zgrupowaniem szkoleniowym kadr wojewódzkich: małopolskiego i pomorskiego. – Udało nam się pozyskać do współpracy Marcina Leśniewskiego z Zakopanego, jednego z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie – cieszył się Krzysztof Ziewacz, współorganizator zawodów, a jednocześnie szkoleniowiec grupy tarnowskiej. – Zakopiański brydżysta przeprowadził 4-dniowe szkolenie dla naszej uzdolnionej młodzieży brydżowej.

Organizatorzy już teraz planują kolejne mistrzostwa w gościnnej Stasikówce, a wzorem federacji amerykańskiej – myślą o organizacji mistrzostw zimowych i letnich. Wiele więc wskazuje na to, że górskie granie w Tatrach zagości znów w lutym 2011 roku.

Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara oraz Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski. Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali medale i puchary, a wszyscy uczestnicy mistrzostw – nagrody, których fundatorem byli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Związek Brydża Sportowego, Trefl S.A. oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.