PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Poronin

Wiadomości

Gmina Poronin laureatem konkursu „Przyjazna Wieś”

Sobota, 27 września 2014 r.
Autor: Katarzyna Szwajnos–Różak

Gmina Poronin laureatem konkursu „Przyjazna Wieś”Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ogłosiła konkurs „Przyjazna wieś" na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. Udział w konkursie mogli wziąć wszyscy beneficjenci, którzy zrealizowali projekty wspierające rozbudowę infrastruktury technicznej lub społecznej na obszarach wiejskich, współfinansowane z Funduszy Europejskich od 2004r.


Organizatorem Konkursu jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wykonujący zadania w zakresie funkcjonowania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Wójt Gminy Poronin zgłosił do konkursu projekt "Świetlica wiejska - nowa jakość, większa funkcjonalność". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 25 września podczas VIII Międzynarodowej Konferencji Województwa Małopolskiego "Wyzwania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w świetle istniejących doświadczeń krajowych i zagranicznych" w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Patronat nad konferencją objął Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego. „Świetlica wiejska – nowa jakość, większa funkcjonalność” – poprawa jakości życia na wsi poprzez podniesienie funkcjonalności istniejącej świetlicy wiejskiej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007 – 2013.

Budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie pełni  funkcję społeczno – kulturalną dla sołectwa Poronin i całej gminy Poronin. W świetlicy GOK odbywają się konkursy recytatorskie i plastyczne, próby zespołów regionalnych „Mini Regle” „Małe Regle” i „Regle”, wystawy i ekspozycje samodzielne oraz organizowane w czasie środowiskowych imprez kulturalnych, a także nauka gry na skrzypcach, nauka j. angielskiego dla dzieci, zajęcia plastyczne: ceramika i malarstwo na szkle oraz imprezy okolicznościowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym zebrania wiejskie, spotkania z przedsiębiorcami i wiele innych imprez regionalnych.

Działania objęte projektem wpisują się w cel II.A. Poprawa warunków życia i gospodarowania na Podhalu – II.A.b - Lepsze życie u siebie – Lokalnej Strategii Rozwoju. Poprawa jakości życia na obszarze wiejskim przez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców naszej wsi oraz promowanie naszego obszaru wiejskiego. Umożliwia rozwój tożsamości społeczności wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszaru wiejskiego oraz wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej naszej wsi.

Głównym efektem realizacji zadania było podniesienie funkcjonalność całego obiektu co umożliwia większą dostępność dla mieszkańców i gości oraz podniesienie standardu prowadzonej działalności kulturalno – społeczno - artystycznej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.