PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Poronin

Wiadomości

VII Dzień Katyński w Gminie Poronin

Sobota, 11 kwietnia 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

VII Dzień Katyński w Gminie Poronin10 kwietnia w Gminie Poronin po raz siódmy zorganizowano Dzień Katyński. Wydarzenie jest poświęcone propagowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat II wojny światowej i tragedii ofiar Katynia, zachowaniu w pamięci wydarzeń z przeszłości Polski. Program uroczystości był bardzo bogaty i różnorodny. 10 kwietnia rozpoczął się dwoma konkursami: Konkursem wiedzy o Katyniu zorganizowanym w Gminnej Bibliotece im.Jana Kasprowicza oraz Konkursem recytatorskim o Katyniu przeprowadzonym w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury.


O godzinie 11.00 została odprawiona Msza św. w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w intencji ofiar Katynia oraz ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Po Mszy Świętej złożono kwiatów i zapalono znicze na grobie ofiary śp. Bronisławy Orawiec – Löffler, pod tablicą ziemi katyńskiej i Dębem Pamięci.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście. Między innymi Poseł na Sejm RP Andrzej Gut – Mostowy, Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk z zastępcą Jerzym Zacharką i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego Andrzej Skupień.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy “Chatka" z Nowego Targu przygotowali widowisko pt. "Prawdy nie można rozstrzelać".

Na zakończenie obchodów Dnia Katyńskiego przedstawiono wynik gminnych konkursów dla młodzieży “Katyń - ocalić od zapomnienia” oraz wręczono nagrody laureatom.

„Katyń – ocalić od zapomnienia ”jest wartym naśladowania projektem edukacyjnym w Gminie Poronin.

Organizatorzy: Urząd Gminy Poronin, Zespół Szkół w Zębie, Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie, Gminna Biblioteka Publiczna im.Jana Kasprowicza w Poroninie, Związek Podhalan w Poroninie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.