PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Wiadomości

European Integration as a Key to Our Success

Piątek, 27 kwietnia 2018 r.
Autor: Zofia Michalska

European Integration as a Key to Our SuccessW ramach projektu “European Integration as a Key to Our Success” w dniach 5-13.04.2018 w Poroninie odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieży, w której uczestniczyła młodzież z 5 krajów: Estonii, Grecji, Litwy, Słowenii oraz Polski - po 7 osób z każdego kraju. Projekt ten realizowany jest w ramach Programu Erasmus+, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, a koordynowany przez Europejską Fundację Edukacyjno-Sportową z Warszawy.


Jednym z głównych celów tego działania było, aby uczestnicy poczuli się częścią Europejskiej wspólnoty, nabrali postawy obywatela europejskiego i wprowadzili w swoje życie ideały takie jak chęć nauki i własnego rozwoju przez całe życie, rozwijania potencjału ludzkiego i tworzenia europejskiej wspólnoty narodów, a to wszystko poprzez otwartość na inne kultury i narodowości, spojrzenie na Europę w ujęciu wspólnoty wielu narodowości, które skoncentrowane są na wspólnych celach, czy aktywne uczestnictwo w programach sprzyjających integracji. W szczególności chcieliśmy podkreślić znaczenie programu Erasmus+ dla integracji europejskiej młodych ludzi. Uczestnictwo w projekcie dało młodym ludziom możliwości poznania rówieśników z innych krajów, którzy kierują się podobnymi wartościami i zapoznania się z metodami pracy organizacji pozarządowych w różnych krajach europejskich. Wszystkie zajęcia przeprowadzone zostały zgodnie z zasadami edukacji nieformalnej. Główny nacisk położony był na samodzielność uczestników w trakcie wykonywania zadań. Pozwoliło to na wykształcenie w nich zaradności, kreatywności i umiejętność pracy w zespole. Zastosowanie różnych metod edukacji nieformalnej pozwoliło także uczestnikom na zidentyfikowanie najlepszego dla siebie sposobu uczenia się. Do naszych działań została także włączona młodzież, która ze względów ekonomicznych, społecznych i geograficznych nie ma takich możliwości rozwoju jak rówieśnicy np. z większych miast. Uczestnicy wzięli także udział w zajęciach, w trakcie których nauczyli się jak w prosty sposób i nie mając dużego doświadczenia można tworzyć profesjonalne filmy czy zdjęcia.

Wszystkie kompetencje, które zdobyli uczestnicy w trakcie projektu przydadzą im się nie tylko w życiu prywatnym ale także w trakcie dalszej edukacji oraz przyszłej drodze zawodowej. Zdobyte przez uczestników umiejętności potwierdzone zostały dwoma certyfikatami: Youthpass, który jest międzynarodowym uznawanym certyfikatem potwierdzającym nabyte w trakcie uczestnictwa w projektach europejskich kompetencje oraz wewnętrznym certyfikatem Europejskiej Fundacji Edukacyjno-Sportowej, potwierdzającym uczestnictwo w projekcie.

Wiedza i umiejętności zaprezentowane i zdobyte podczas projektu przyczyniły się do zwiększenia świadomości integracji europejskiej uczestników i długofalowo przyczynią sie do poprawy życia w społeczności europejskiej nas wszystkich!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.