PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2018 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Poronin

Wiadomości

Posiady z dr Bronisławem Orawcem

Sobota, 22 września 2018 r.
Autor: Józef Piech

Posiady z dr Bronisławem OrawcemW piątkowe popołudnie 14 września 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie odbyły się Jubileuszowe XXV Posiady z dr Bronisławem Orawcem. Zebrani odśpiewali hymn państwowy, licznie zaproszeni goście, mieszkańcy i przyjaciele byli świadkami przyjacielskiego spotkania. W części artystycznej wystąpiły zespoły: „Regle” z Poronina pod kierownictwem Marii Dawidek oraz Zespół „Holeviaters” z solistką Anną Malaciną Karpiel. W programie spotkania dominowały akcenty związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Na spotkaniu zgromadziło się liczne grono przyjaciół dr Bronisława  Orawca, przedstawiciele różnych zawodów i funkcji, profesorowie, ministrowie i samorządowcy. Dr Orawiec  we wczesnych latach 70-tych był stażystą lekarza zakładowego w Szpitalu w Zakopanem. Po wyjeździe do USA pracował jako kardiolog, dziś jest  naczelnym i honorowym lekarzem Związku Podhalan w Ameryce Północnej.  Okazało się, że w jego środowisku lekarskim jest dużo osób wcześniej związanych ze sportem. Postanowił założyć Polonijny Klub Sportowy „Bronek”. Stało się to 22 stycznia 1992 roku w Chicago. Klub działa bardzo dynamicznie w  dyscyplinach: narciarstwo zjazdowe i tenis ziemny. Dr Orawiec organizuje corocznie zawody w tych dyscyplinach w USA, Europie i Polsce. Po zakończeniu posiadów w Gminnym Ośrodku Kultury, dr Orawiec zaprosił wszystkich na dalszą część spotkania i tradycyjny poczęstunek w Karczmie „U Bacy” w Poroninie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.