PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Zaproszenia

Ks. Michał Głowacki – najnowsza publikacja Polskiego Towarzystwa Historycznego

Niedziela, 7 listopada 2010 r.
Autor: PTH O/Nowy Targ

Ks. Michał Głowacki – najnowsza publikacja Polskiego Towarzystwa HistorycznegoGmina Poronin, Rada Sołecka w Poroninie, Parafia p.w. Marii Magdaleny w Poroninie, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu oraz Związek Podhalan w Poroninie serdecznie zapraszają na Uroczystą Mszę Świętą w kościele p. w. Marii Magdaleny w intencji ks. Michała Głowackiego i Ojczyzny, która odbędzie się o godz. 12.00 w niedzielę 7 listopada. Po Mszy zostanie odsłonięta tablica pamiątkową poświęconą ks. Michałowi Głowackiemu, a następnie, ok. godz. 13.00 do Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie odbędzie się promocja książki pt. Ks. Michał Głowacki a Powstanie Chochołowskie.


Książka pt. Ks. Michał Głowacki a Powstanie Chochołowskie, z serii wydawniczej „Prace Komisji Kultury” pod red. Bronisława Chowańca – Lejczyka, wydana została nakładem Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu. Publikacja jest pokłosiem ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbywała się w 2006 r. w Nowym Sączu i Poroninie, z okazji 160. roczny wybuchu Powstania Chochołowskiego. Licząca blisko 200 str. publikacja zawiera wszystkie wygłoszone referaty uzupełnione bogata ikonografią oraz edycją mało znanych dokumentów źródłowych. Książka otwiera także nowy cykl wydawniczy nowotarskiego PTH, a mianowicie „Prace Komisji Kultury”. Jest już trzecia seria podhalańskich historyków obok, przypomnijmy znanych i cenionych w środowisku „Prac Komisji Historii Wojskowości” oraz „Podhalańskich Monografii Historycznych”. Popularnonaukowa publikacja skierowana jest głównie do miłośników regionu, ale także studentów podhalańskiej uczelni oraz badaczy dziewiętnastowiecznych dziejów Podhala. Porusza szereg nieznanych epizodów z życia ks. Głowackiego i innych uczestników Powstania Chochołowskiego, a także działalności niepodległościowej na Podhalu.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.