PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Zaproszenia

Watch Docs Poronin

Czwartek, 20 października 2016 r.
Autor: Katarzyna Majewska

Watch Docs PoroninGminna Biblioteka Publiczna im. Jana Kasprowicza w Poroninie z filiami w Murzasichlu, Nowem Bystrem i Zębie  zaprasza do udziału w 14 OBJAZDOWYM FESTIWALU FILMOWYM "Prawa człowieka w filmie".  20 października 2016 r. w Poroninie w sali GOK proponujemy filmy: 1. "Królowa ciszy" dla uczniów klas VI SP i I gimnazjalnej, 2. "Bez wyjścia" dla starszej młodzieży, tj. uczniów klas II i III gimnazjum oraz liceum. Szczegółowy program i informacje o filmach przesyłamy w załącznikach. Zgłoszenia przyjmuje Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Kasprowicza w Poroninie, ul. Piłsudskiego 2 tel. 1820 75 100 e-mail: biblioteka-poronin@wp.pl Wstęp wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.


Watch Docs Poronin
20 października 2016 r. (czwartek)

10:00 Otwarcie festiwalu

10:30 - 12:10
Królowa ciszy, reż. Agnieszka Zwiefka, Polska 2014, 80 min.

Film opowiada historię romskiej, niesłyszącej dziewczynki, która marzy o występach w filmach Bollywood. Rodzina dziewczynki pochodzi z Rumunii i w trakcie kręcenia filmu zamieszkiwała osiedle przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Film ukazuje ważny problem wykluczenia społecznego, różnic kulturowych i praw człowieka, widzianych oczyma dziecka.

Spotkanie z młodzieżą poprowadzi Kinga Orzeł ze Stowarzyszenia Romów w Polsce.

12:20 – 13:40
Bez wyjścia. Historia Rehtaeh Parsons, reż. Rama Rau, Kanada 2015, 48'
film w j. angielskim z polskimi napisami

Film opowiada historię zgwałconej na imprezie licealistki, doprowadzonej do samobójstwa przez falę sieciowego hejtu. Historia opowiedziana przez bliskich piętnastolatki staje się przestrogą dla młodych osób, nieświadomych zagrożenia związanego z nadużywaniem alkoholu i korzystaniem z nowych mediów w celu ośmieszania znajomych, w tym ofiar przemocy seksualnej.
Na spotkaniu spróbujemy odpowiedzieć na pytania, które wielokrotnie padają w filmie: Czy osoba, która wymiotuje i jest nieprzytomna, może chcieć uprawiać seks? Kto był odpowiedzialny za zaistniałą sytuację? Dlaczego znajomi dziewczyny uczestniczący w imprezie, nie zareagowali, kiedy mówiła "nie"? Dlaczego po ujawnieniu gwałtu znajomi odwrócili się od koleżanki? Gdzie szukać pomocy w takiej sytuacji? Jakie mogą być konsekwencje upubliczniania w mediach informacji dotyczących prywatności innych osób? Czy nowe media można wykorzystać w słusznych celach?
Spotkanie z młodzieżą poprowadzi Kinga Karp - psycholożka, trenerka antydyskryminacyjna, trenerka WenDo oraz edukatorka seksualna, związana z wieloma inicjatywami społecznymi i organizacjami pozarządowymi. Współtworzy i realizuje projekty lokalne i międzynarodowe z zakresu przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji (w szczególności ze względu na płeć, orientację seksualną i tożsamość płciową). Przez osiem lat pracowała w placówkach oświatowych (w tym gimnazjum). Od kilku lat współpracuje z Towarzystwem Edukacji Antydyskryminacyjnej (obecnie jako członkini zarządu), Fundacją Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Instytutem Działań Twórczych, Fundacją Nowoczesnej Edukacji SPUNK (Miejski Program Profilaktyki Ciąż wśród Nastolatek oraz Chorób Przenoszonych Drogą Płciową, w tym HIV/AIDS) czy Łódzkim Stowarzyszeniem Inicjatyw Miejskich Topografie (Budżet Obywatelski w Łodzi), a także z Fundacją Autonomia w ramach projektu dotyczącego przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.