PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Zaproszenia

Uroczysta Akademia poświęcona pamięci Antoniny Tatar

Niedziela, 17 czerwca 2018 r.
Autor: Krystyna Zabrzewska

Uroczysta Akademia poświęcona pamięci Antoniny TatarSpołeczność szkolna, parafialna i samorządowa serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę Świętą w kościele parafialnym p.w. Św. Marii Magdaleny w Poroninie 17 czerwca 2018 roku, o godz. 11:00 poświęconą upamiętnieniu postaci Antoniny Tatar – patronki Szkoły Podstawowej w Suchem. Po Mszy Św. zapraszamy na uroczystą Akademię „Bliżej siebie, bliżej nieba” która odbędzie się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie.


Antonina Tatar to pedagog społecznik o głębokiej pobożności, której duchowość formowali OO Jezuici w Zakopanem na Górce. W młodym wieku złożyła ślub dozgonnej czystości. Była wzorową nauczycielką zatroskaną o podopieczne dzieci zwłaszcza te ubogie.  Mocno związana z Kościołem organizowała Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (Męskiej i Żeńskiej) w parafiach na Podhalu. Na swojej „ojcowiźnie” wybudowała Dom Orłów, który przekazała Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży. W budynku odbywały się rekolekcje, dni skupienia, szkolenia, kursy. Antonina Tatar Żyła bardzo skromnie. Organizowała różne formy życia religijnego, kulturalnego, społecznego, a nawet gospodarczego.
 
 
Ramowy program uroczystości 17.06.2018 r.

11.00. Msza Święta w kościele parafialnym w Poroninie.
 
12.15-13.30   Uroczysta Akademia poświęcona pamięci Antoniny Tatar.
• powitanie zaproszonych gości,
• inscenizacja oparta na działalności Antoniny Tatar „Oblicze Ojczyzny”,
• z kroniki KSM parafii Poronin,
• fragmenty wspomnień p. Anieli Bafii,
• wystąpienie ks. Władysława Zązla
• wykład dr hab. Anny Mlekodaj,
Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.