PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Powiat Tatrzański

Wiadomości

Solidarni, kompetentni, skuteczni - kandydaci KW "Prawo i Sprawiedliwość" oraz KWW "Solidarne Zakopane"

Piątek, 5 listopada 2010 r.
Autor: AKS

Solidarni, kompetentni, skuteczni - kandydaci KW "Prawo i Sprawiedliwość" oraz KWW "Solidarne Zakopane"Komitet Wyborczy Wyborców „Solidarne Zakopane” wystawił łącznie 42 kandydatów do Rady Miasta Zakopane oraz kandydata na burmistza Zakopanego, którym jest Jerzy Zacharko. Założycielami Komitetu są przedstawiciele NSZZ „Solidarność”, Klubu im. Władysława Zamoyskiego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz „Prawa i Sprawiedliwości”. Natomiast KW "Prawo i Sprawiedliwość" wystawia swoich kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego, Rady Powiatu Tatrzańskiego oraz Rady Gmin Kościelisko i Bukowina Tatrzańska.


Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zarejestrował listy kandydatów na radnych do Rady Powiatu Tatrzańskiego. Łącznie w trzech okręgach w wyborach wystartuje 31 osób. Natomiast do Sejmiku Województwa Małopolskiego z terenu Powiatu Tatrzańskiego kandydatami Prawa i Sprawiedliwości są Janina Gościej i Jan Piczura.

Poniżej prezentujemy programy obydwu Komitetów Wyborczych oraz sylwetki wszystkich reprezentujących je kandydatów.


OŚWIADCZENIE KWW „Solidarne Zakopane”

KWW „Solidarne Zakopane” uczestniczył będzie w wyborach do samorządu terytorialnego 21 listopada 2010 r. Kandydaci na radnych z listy KWW „Solidarne Zakopane” to osoby kompetentne, uczciwe, oddane sprawom miasta. Naszym kandydatem na funkcję burmistrza będzie pan Jerzy Zacharko – w kończącej się kadencji szef opozycyjnego klubu radnych. Uważamy, że Zakopane potrzebuje dobrego gospodarza, który zgromadzi zespół osób zdolnych skutecznie prowadzić sprawy gminy dla dobra mieszkańców. Droga życiowa Jerzego Zacharko, Jego dotychczasowa praca w samorządzie i znajomość problemów Zakopanego daje gwarancję rzetelnego i sprawnego zarządzania miastem.

Do wspólnego działania skłoniła nas postępująca degradacja Zakopanego, której główne przyczyny tkwią w chaosie organizacyjnym, prywacie oraz trwonieniu środków publicznych. Niepokoi nas groźba nadmiernego zadłużenia gminy, zastój w komunalnym budownictwie mieszkaniowym, brak perspektyw dla młodych zakopiańczyków. Tylko zmiana obecnej ekipy, skupionej wokół burmistrza Janusza Majchra i zastąpienie jej zespołem ludzi przygotowanych i kompetentnych daje nadzieję na przerwanie złego biegu spraw.

Będziemy dążyć do przywrócenia dobrego wizerunku Zakopanego, polepszenia dostępności komunikacyjnej miasta, tworzenia szans dla młodzieży, wspierania komunalnego budownictwa mieszkaniowego, podnoszenia poziomu edukacji. W tych wyborach chodzi o przyszłość naszej małej ojczyzny u podnóża Tatr. Dlatego tak ważny jest udział w wyborach i powierzenie spraw miasta ludziom sumienia, którzy pracę w samorządzie będą wykonywać w duchu służby, a politykę traktować jako roztropną troskę o dobro wspólne.

- Jan Ryszard Sułkowski – Kierownik Oddziału nr 6 Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność” w Zakopanem,
- Piotr Bąk – Prezes Klubu im. Władysława Zamoyskiego,
- Paweł Włoch – Prezes Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Zakopanem,
- Jan Piczura – Przewodniczący Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

KANDYDACI KWW „Solidarne Zakopane” - Lista nr 24:

Kandydat na Burmistrza Miasta Zakopane

 

Kandydaci do Rady Miasta Zakopane - okręg nr 1

Kandydaci do Rady Miasta Zakopane - okręg nr 2

Kandydaci do Rady Miasta Zakopane - okręg nr 3

 


 

OŚWIADCZENIE KW "Prawo i Sprawiedliwość"

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło do wyborów samorządu powiatowego kandydatów dobrze przygotowanych do czekających ich zadań. Chcemy być blisko ludzi. Chcemy wziąć odpowiedzialność za nasz powiat i województwo. Mamy konkretne propozycje i rozwiązania. Prawo i Sprawiedliwość dysponuje zespołem ludzi kompetentnych, uczciwych, oddanych sprawom regionu.

Nasi kandydaci będą stać na straży dobra wspólnego umożliwiając wszystkim równe szanse na starcie i stosując wobec nich takie same reguły gry.

Jesteśmy przeciwni łamaniu ustawy antykorupcyjnej, nepotyzmowi, prywacie.

Zadbamy o lepszą i bardziej sprawną obsługę mieszkańców w wydziałach i jednostkach organizacyjnych Powiatu.

Będziemy dbać aby w publicznej służby zdrowia, pacjent był najważniejszy.

Uzgodnimy we współpracy z gminami realny program rozwiązania kwestii dostępności komunikacyjnej Podtatrza, poddamy go ocenie mieszkańców i rozpoczniemy jego realizację.

Zapewnimy sprawną komunikację regularną na terenie całego powiatu.

Doprowadzimy do podniesienia poziomu edukacji w szkołach średnich poprzez zwiększenie nakładów na oświatę.

Będziemy remontować i modernizować drogi powiatowe.

Będziemy bezpośrednio finansować jednostki i stowarzyszenia kultury.

Pomożemy rodzinie i osobom starszym będącym w potrzebie.

Opracujemy nowe programy aktywnie sięgając po zewnętrzne środki finansowe na rozwój powiatu.

Ważne problemy będą rozwiązywane w porozumieniu z gminami.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zarejestrował we wszystkich okręgach wyborczych listy kandydatów na radnych do Rady Powiatu Tatrzańskiego.

Z terenu Powiatu Tatrzańskiego naszymi kandydatami do Sejmiku Województwa Małopolskiego są Janina Gościej i Jan Piczura.

Do Rady Miasta Zakopane przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości kandydują z listy Komitetu Wyborczego Wyborców „Solidarne Zakopane" wspólnie z członkami NSZZ „Solidarność", Klubu im. Władysława Zamoyskiego i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Apelujemy o wzięcie udziału w wyborach i powierzenie spraw publicznych ludziom sumienia, którzy pracę w samorządzie będą wykonywać w duchu służby, a politykę traktować jako roztropną troskę o dobro wspólne.

KANDYDACI KW "Prawo i Sprawiedliwość" – Lista nr 5:

Kandydaci do Sejmiku Wojewódzkiego

Kandydaci do Rady Powiatu Tatrzańskiego - okręg nr 1

Kandydaci do Rady Powiatu Tatrzańskiego - okręg nr 2

Kandydaci do Rady Powiatu Tatrzańskiego - okręg nr 3

Kandydaci do Rady Gminy Kościelisko

Kandydaci do Rady Gminy Bukowina Tatrzańska


Artykuł sponsorowany

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.