PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poznań

Wiadomości

Umowa o współpracy pomiędzy Powiatem Poznańskim a Powiatem Tatrzańskim

Czwartek, 21 marca 2013 r.
Autor: AKS

Umowa o współpracy pomiędzy Powiatem Poznańskim a Powiatem TatrzańskimW dniu 18 marca podpisana została umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Poznańskim a Powiatem Tatrzańskim. Jest ona konsekwencją podjętych wcześniej działań zmierzających do określenia przyszłych wspólnych inicjatyw obu samorządów. Pierwszym formalnym dokumentem podpisanym 13 sierpnia 2012 roku przez powiaty był list intencyjny, który zapoczątkował między innymi proces zacieśniania więzi pomiędzy społecznościami.


Współpraca pomiędzy powiatami w najbliższym czasie koncentrować się będzie przede wszystkim na obchodach 160-lecia urodzin hrabiego Władysława Zamoyskiego, które przypadają w listopadzie bieżącego roku. Ten powszechnie uznany społecznik zapisał się na kartach historii obydwu powiatów.        

Wspólne obchody 160-lecia urodzin hrabiego Władysława Zamoyskiego zostały zainaugurowane już pod koniec 2012 roku, premierą filmu w reżyserii Janusza Sidora pt. „Władysław hr. Zamoyski. Pan z Wielkopolski – Władca Tatr”. Premierowa projekcja odbyła się 6 grudnia minionego roku w Kórniku, a 26 stycznia 2013 roku w Zakopanem.

Kolejnym planowanym wspólnym działaniem zaprzyjaźnionych samorządów jest organizacja konkursu dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu poznańskiego i tatrzańskiego. W tegorocznej edycji tematem wiodącym będzie „160 rocznica urodzin hr. Władysława Zamoyskiego – Zamoyscy ród patriotów i społeczników”.

Przewidziane jest także przygotowanie i odsłonięcie 25 maja 2013 roku tablicy upamiętniającej zasługi Władysława hr. Zamoyskiego, mecenasa wielu inicjatyw społecznych w Wielkopolsce i na Podhalu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.