Rabka-Zdrój
Kultura
Wielkanocne spotkanie Podhalan
Autor: Piotr Kuczaj
W trym roku tradycyjnego jajeczka w Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan nie było. Zbyt wiele osób odczuwało jeszcze żałobny nastrój po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Tradycyjny program skrócono. Członkowie związku i sympatycy zebrali się w niedzielę 25 kwietnia na mszy świętej w starym kościele św. Marii Magdaleny.
Celebrował ją proboszcz ks. dr Paweł Duźniak. W swym kazaniu nawiązał do uwielbianej przez Podhalan postaci ks. prof. Józefa Tischnera przedstawiając go jako człowieka radosnego, kochającego wszystkich ludzi i potrafiącego obdarowywać ich nadzieją oraz optymizmem. Oprawę mszy zapewniły dwa poczty sztandarowe (zarządu oddziału i ogniwa w Chabówce) oraz pieśni w wykonaniu zespołu dziecięcego „Robcusie”. Na organach grał dobrze w Rabce znany Wojciech Gracz ze Skawy, który po mszy św. dał jeszcze ponad półgodzinny koncert.
- Okładka na zeszyt III
Ludowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...30 zł - Komplet "Droga Mleczna"
Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...260 zł - 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem
Dwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...35 zł



