Rabka-Zdrój
Kultura
Wielkanocne spotkanie Podhalan
Autor: Piotr Kuczaj
W trym roku tradycyjnego jajeczka w Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan nie było. Zbyt wiele osób odczuwało jeszcze żałobny nastrój po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Tradycyjny program skrócono. Członkowie związku i sympatycy zebrali się w niedzielę 25 kwietnia na mszy świętej w starym kościele św. Marii Magdaleny.
Celebrował ją proboszcz ks. dr Paweł Duźniak. W swym kazaniu nawiązał do uwielbianej przez Podhalan postaci ks. prof. Józefa Tischnera przedstawiając go jako człowieka radosnego, kochającego wszystkich ludzi i potrafiącego obdarowywać ich nadzieją oraz optymizmem. Oprawę mszy zapewniły dwa poczty sztandarowe (zarządu oddziału i ogniwa w Chabówce) oraz pieśni w wykonaniu zespołu dziecięcego „Robcusie”. Na organach grał dobrze w Rabce znany Wojciech Gracz ze Skawy, który po mszy św. dał jeszcze ponad półgodzinny koncert.
- Ludowe etui na tablet VI
Ludowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm. 60 zł - Aniołek mały III
Aniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa. 10 zł - „Baby i Dezerterzy”
Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...40 zł



