PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Kultura

Bal charytatywny w Rabce

Poniedziałek, 21 maja 2012 r.
Autor: Koło PSOUU w Rabce-Zdroju

Bal charytatywny w RabceW dniu 28.04.2012r odbył się I Bal Charytatywny zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce – Zdrój. Mottem balu było hasło: “Dobroć jest bramą do szczęścia”. Patronat honorowy nad balem objął pan Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego. Do tego ważnego wydarzenia przygotowywaliśmy się bardzo starannie. Wykonywaliśmy małe upominki z masy solnej, gromadziliśmy od twórców ludowych i ludzi dobrej woli ich prace, które przeznaczone były do licytacji na aukcji.


Nasz bal odbył się w restauracji VIKTORIA – była to kameralna impreza, ale bardzo udana. Przewodnicząca koła przywitała zebranych i odczytała list od Marszałka Województwa Małopolskiego pana Marka Sowy, który nie mógł być osobiście, ale życzył nam powodzenia w realizacji zaplanowanych działań, a wszystkim ofiarodawcom i uczestnikom satysfakcji z udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Następnie z koncertem wystąpił zespół INO ROS. Dziękujemy im z serca za ten charytatywny występ i życzymy pomyślności. Z pewnością będziemy ich zawsze wspierać w realizacji każdego nowego pomysłu artystycznego. Do tańca przygrywał gościom zespół KAWAŁEK ŚWIATA, który również grał dla nas nieodpłatnie.

Wszyscy przybyli goście bawili się świetnie i okazali się ludźmi o wielkich sercach wrażliwych na potrzeby innych, co zauważyć można było w trakcie aukcji przedmiotów, którą poprowadził znany podhalański kabareciarz Stanisław Sularz. Dziękujemy mu za to, iż w sposób zabawny i humorystyczny zachęcał nas do podbijania cen licytowanych przedmiotów. Nie może zabraknąć podziękowania dla właścicieli restauracji VIKTORIA, którzy gościli nas w swych progach i byli dla nas bardzo łaskawi! A jedzenie było pyszne…

I tak dzięki wielu ludziom: obecnym i nieobecnym na balu, ale o dobrych sercach konto nasze zwiększyło się o kwotę 5.700.00zł. Pieniądze zostały przeznaczone na remont budynku przy ul. Podhalańskiej 42b. Mamy nadzieję, że nasz Bal Charytatywny stanie się coroczną tradycją i będzie przyciągał coraz więcej osób, które połączą zabawę z chęcią pomocy osobom potrzebującym. Będziemy się starać w każdym roku zapraszać gwiazdy mniej lub bardziej znane i chętne do tak szlachetnych zajęć.

Zarząd koła PSOUU w Rabce-Zdroju


To im należą się szczególne podziękowania! 

I bal charytatywny PSOUU dniu 28.04.2012 rok w restauracji WIKTORIA 

Osoby, które wspomogły naszą aukcję charytatywną przekazując na nią podarunki, a wśród nich swoje cenne prace:

Roman Bielski – rzeźbiarz z Nowego Sącz

Ksiądz Władysław Podhalański – malarz z Bukowiny Tatrzańskiej

Jacek Wilczek – jubiler z Bukowiny Tatrzańskiej

Jacek Klinowski- Ochotnicza Straż Pożarna  – fotoalbum

Wychowawcy Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju przy IGiCHP

 

Rabczańscy twórcy ludowi związani z „Galerią pod Lilianną”:

Ewa Maria Piechota – malarstwo na szkle

Wiktoria Handzel – malarstwo na szkle

Małgorzata Czyszczoń – bibułkarstwo i decoupage

Zygmunt Wojtowicz – rzeźbiarz

Jacek Skawiańczyk – rzeźbiarz

Maria Rapacz – haft

Ewa Kisiel – haft

Janina Gil – tkactwo

Józef Kulawiak – odlewnictwo i ludwisarstwo

Edyta Jakubiec- witraże

Mirosław Karkula – malarstwo

Kinga Kordyl – biżuteria

Waldemar Kuniczuk – metaloplastyka

Joanna Dudek – decoupage

Justyna Wieczorek – malarstwo

Ola Papierz – hafciarstwo

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.