PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Kultura

Bal charytatywny w Rabce

Poniedziałek, 21 maja 2012 r.
Autor: Koło PSOUU w Rabce-Zdroju

Bal charytatywny w RabceW dniu 28.04.2012r odbył się I Bal Charytatywny zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce – Zdrój. Mottem balu było hasło: “Dobroć jest bramą do szczęścia”. Patronat honorowy nad balem objął pan Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego. Do tego ważnego wydarzenia przygotowywaliśmy się bardzo starannie. Wykonywaliśmy małe upominki z masy solnej, gromadziliśmy od twórców ludowych i ludzi dobrej woli ich prace, które przeznaczone były do licytacji na aukcji.


Nasz bal odbył się w restauracji VIKTORIA – była to kameralna impreza, ale bardzo udana. Przewodnicząca koła przywitała zebranych i odczytała list od Marszałka Województwa Małopolskiego pana Marka Sowy, który nie mógł być osobiście, ale życzył nam powodzenia w realizacji zaplanowanych działań, a wszystkim ofiarodawcom i uczestnikom satysfakcji z udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Następnie z koncertem wystąpił zespół INO ROS. Dziękujemy im z serca za ten charytatywny występ i życzymy pomyślności. Z pewnością będziemy ich zawsze wspierać w realizacji każdego nowego pomysłu artystycznego. Do tańca przygrywał gościom zespół KAWAŁEK ŚWIATA, który również grał dla nas nieodpłatnie.

Wszyscy przybyli goście bawili się świetnie i okazali się ludźmi o wielkich sercach wrażliwych na potrzeby innych, co zauważyć można było w trakcie aukcji przedmiotów, którą poprowadził znany podhalański kabareciarz Stanisław Sularz. Dziękujemy mu za to, iż w sposób zabawny i humorystyczny zachęcał nas do podbijania cen licytowanych przedmiotów. Nie może zabraknąć podziękowania dla właścicieli restauracji VIKTORIA, którzy gościli nas w swych progach i byli dla nas bardzo łaskawi! A jedzenie było pyszne…

I tak dzięki wielu ludziom: obecnym i nieobecnym na balu, ale o dobrych sercach konto nasze zwiększyło się o kwotę 5.700.00zł. Pieniądze zostały przeznaczone na remont budynku przy ul. Podhalańskiej 42b. Mamy nadzieję, że nasz Bal Charytatywny stanie się coroczną tradycją i będzie przyciągał coraz więcej osób, które połączą zabawę z chęcią pomocy osobom potrzebującym. Będziemy się starać w każdym roku zapraszać gwiazdy mniej lub bardziej znane i chętne do tak szlachetnych zajęć.

Zarząd koła PSOUU w Rabce-Zdroju


To im należą się szczególne podziękowania! 

I bal charytatywny PSOUU dniu 28.04.2012 rok w restauracji WIKTORIA 

Osoby, które wspomogły naszą aukcję charytatywną przekazując na nią podarunki, a wśród nich swoje cenne prace:

Roman Bielski – rzeźbiarz z Nowego Sącz

Ksiądz Władysław Podhalański – malarz z Bukowiny Tatrzańskiej

Jacek Wilczek – jubiler z Bukowiny Tatrzańskiej

Jacek Klinowski- Ochotnicza Straż Pożarna  – fotoalbum

Wychowawcy Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju przy IGiCHP

 

Rabczańscy twórcy ludowi związani z „Galerią pod Lilianną”:

Ewa Maria Piechota – malarstwo na szkle

Wiktoria Handzel – malarstwo na szkle

Małgorzata Czyszczoń – bibułkarstwo i decoupage

Zygmunt Wojtowicz – rzeźbiarz

Jacek Skawiańczyk – rzeźbiarz

Maria Rapacz – haft

Ewa Kisiel – haft

Janina Gil – tkactwo

Józef Kulawiak – odlewnictwo i ludwisarstwo

Edyta Jakubiec- witraże

Mirosław Karkula – malarstwo

Kinga Kordyl – biżuteria

Waldemar Kuniczuk – metaloplastyka

Joanna Dudek – decoupage

Justyna Wieczorek – malarstwo

Ola Papierz – hafciarstwo

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.