PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Konkurs Palm Wielkanocnych

Poniedziałek, 18 marca 2013 r.
Autor: AKS

fot. M. Wójtowicz-WierzbickaMuzeum im. Władysława Orkana w Rabce- Zdroju zaprasza do udziału w 55. Konkursie Palm Wielkanocnych, który odbędzie się przy Kościółku - Muzeum przy ul. Orkana 2 w Rabce-Zdroju dnia 24 marca o godz. 12.15.


Regulamin Konkursu Palm Wielkanocnych
organizowanego przez Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce- Zdroju

§ l Cel
Podtrzymanie miejscowej, ludowej tradycji wynikającej z Roku Obrzędowego.

§ 2 Warunki uczestnictwa w konkursie.
W konkursie może brać udział każda osoba zamieszkała na terenie statutowo objętym działalnością Muzeum (Miasto i Gmina Rabka, Gmina Raba Wyżna, Gmina Spytkowice, Miasto i Gmina Jordanów, Gmina Lubień, Miasto i Gmina Mszana Dolna, Gmina Niedźwiedź, Gmina Dobra).

§ 3 Przedmiot konkursu.
1. Przedmiotem konkursu są palmy wielkanocne wykonane zgodnie z miejscową tradycją pod względem formy, wykorzystania tradycyjnych materiałów oraz zdobnictwa.
2. Palmy prezentowane przez osoby ubrane w strój regionalny będą uzyskiwały dodatkowe punkty.
3. Zdobywcy głównych nagród w trzech kategoriach: .Palma Najbardziej Tradycyjna", .Palma Naj piękniej sza" i .Palma Naj oryginalniej sza" oraz 10 wyróżnień przyznanych przez jury, otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
4. Zakwalifikowane do konkursu palmy po zakończeniu zabierane są przez uczestników.

§ 4 Terminy.
1. Konkurs odbędzie się przed Muzeum tj. przed drewnianym zabytkowym kościółkiem w Rabce - Zdroju, ul. Orkana 2 w dniu 24.03.2013 r. o godz. 12.00
2. Prace będą oceniane przez jury konkursowe powołane przez Dyrekcję Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju. Skład jury zostanie podany do wiadomości przed rozpoczęciem konkursu. Przy ocenie palm jury bierze pod uwagę osadzenie ich w miejscowej tradycji, równocześnie uwzględniając walory artystyczne i etnograficzne prezentowanych prac.
3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 24.03.2013 r.

§ 5 Nagrody i wyróżnienia.
1. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo ostatecznego ustalenia liczby oraz wysokości nagród i wyróżnień przez sąd konkursowy w zależności od ilości i poziomu zgłoszonych prac.

§ 6 Sprawy różne.
1. Informacje na temat konkursu udzielane są w Muzeum: tel. (18) 26 76 289

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    120 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.