PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Gminny Konkurs Recytatorski

Sobota, 27 kwietnia 2013 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan Ciepliński25 kwietnia w Rabce – Zdroju odbyła się X edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: Od morza do Tatr – polskie pejzaże piórem malowane.


Gminny  Konkurs  Recytatorski  dla  klas  I - III
organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Rabce – Zdroju 

Dnia 25 kwietnia 2013 roku odbyła się X edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: Od morza do Tatr – polskie pejzaże piórem malowane.   

Honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Burmistrz Miasta Rabki – Zdroju mgr inż. Ewa Przybyło, którą w pracy zatrzymały sprawy służbowe.

Tegoroczny konkurs przeprowadzono w siedzibie organizatora, czyli Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce – Zdroju. W przedsięwzięcie zaangażowane były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Elżbieta Biernat, Mariola Filas, Zofia Skawska, Elżbieta Nutta oraz plastyk – Małgorzata Tatoń i  informatyk – Agata Kubińska.

W konkursie uczestniczyło 24 uczniów klas I –III ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Rabka - Zdrój, a w ramach integracji dołączyły także dzieci ze Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowego.

Celem tegorocznego konkursu było upowszechnianie poezji oraz prozy związanej z bogactwem polskich pejzaży w różnych porach roku, rozwijanie uzdolnień twórczych i umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody oraz  propagowanie kultury żywego słowa wśród dzieci z najmłodszych klas. 

Podobnie jak w latach poprzednich, tegoroczny konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, zarówno dzieci, jak i oklaskujących ich opiekunów i rodziców. W przebieg  konkursu wpleciono recytację uczennicy klasy III A Karoliny Bożek, która pisze i interpretuje własne utwory poetyckie.

Emocje były duże, gdyż mali recytatorzy znakomicie demonstrowali swoje umiejętności, a oceniało ich profesjonale jury w składzie:

- przewodniczący –  pan Paweł Stojowski – wieloletni aktor i dyrektor Teatru Lalek „Rabcio”

- członkowie:

- pani Agnieszka Kwiatkowska- aktorka Teatru Lalek „Rabcio”,

- pani Maria Czyszczoń – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkół w Chabówce,

- pani Maria Wawryków – nauczyciel języka polskiego w SP nr 2 w Rabce – Zdroju,

- pan Wojciech Zajic – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ponicach.

W tym roku z okazji jubileuszowej X edycji konkursu, dzieci czekała niespodzianka w postaci tortu urodzinowego, z którego z wielkim zapałem zdmuchnęły świeczki.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, upominki, „nagrody pocieszenia” oraz pamiątkowe dyplomy. Podziękowania dostali również opiekunowie małych recytatorów, którzy od lat przygotowują dzieci do każdej edycji konkursu. Nagrody wręczył przewodniczący jury pan Paweł Stojowski.

A oto wyniki tegorocznego konkursu: 

Klasy I

I miejsce: Julia Halczak – SP nr 2 Rabka - Zdrój

II miejsce: Klaudia Dulańska - SP nr 2 Rabka - Zdrój

III miejsce: Wiktoria Rapta – SP nr 4 Rabka - Zdrój

Wyróżnienie: Oliwia Świder – ZSPiG Ponice 

Klasy II

I miejsce: Karolina Repetowska - SP nr 2 Rabka - Zdrój

II miejsce: Wanessa Łopacka – ŚCRU Rabka - Zdrój

III miejsce: Zofia Polak - ZSPiG Rdzawka

Wyróżnienie: Julia Filas - ZSPiG Ponice 

Klasy III

I miejsce: Patrycja Kowalska - ZSPiG Ponice

II miejsce: Karolina Czyszczoń, Anna Kordeczka - SP nr 2 Rabka - Zdrój

III miejsce: Alicja Chrobak - ZSPiG Rdzawka

Wyróżnienie: Emilia Kowalcze - ZSPiG Chabówka

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.