PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

Huczne powitanie Nowego Roku

Piątek, 1 stycznia 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Huczne powitanie Nowego RokuNa ponad 20 sylwestrowych zabawach i niezliczonej ilości prywatek witali rabczanie i goście naszego Zdroju nowy 2010 rok. W większości pensjonatów i domów wypoczynkowych miejsca od dawna były zarezerwowane. 31 grudnia w południe na głównej alei Parku Zdrojowego tłok panował jak w lipcu i sierpniu. Znaleźć miejsce na parkingu? Marzenie. W sklepach tłok do ostatniej chwili przed zamknięciem.


Główna impreza odbyła się tradycyjnie w amfiteatrze. Przed północą zgromadziło się w nim ok. 3 tys. osób, przeważnie młodzieży. Na estradzie od 23:00 grał zespół ELJOT z Dolnego Śląska, który w Rabce już kilkakrotnie występował. Mariusz Kuś z Radia VOX FM zachęcał do tańca i wspólnej zabawy. Na chwilę przed północą przemówił zastępca burmistrza Robert Wójciak, który złożył zgromadzonym noworoczne życzenia.

Po wspólnym odliczaniu od 10 do zera w niebo wystrzeliły fajerwerki. Jak zwykle te zamówione przez organizatorów (MOK) były najbardziej imponujące i zróżnicowane. Wywołały entuzjazm. Tym razem jednak „sektor prywatny” nie dawał za wygraną. Feerie kolorowych ogni wybuchały co chwila nad całą Rabką; w Parku koło restauracji „Kasztany”, w wielu miejscach na Bani i Grzebieniu, na Słonem, Gilówce i nad Rynkiem, pod Krzywoniem, na Łęgach i Nowym Świecie. Zmasowana kanonada trwała blisko godzinę. Kolorowe niebo nad naszym miastem było widać z odległości kilkunastu kilometrów, m.in. ze Stajania w Rabie Wyżnej, z Wysokiej i różnych punktów zakopianki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.