PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

Rabkoland rozpoczął nowy sezon

Niedziela, 2 maja 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Rabkoland rozpoczął nowy sezonIstnieje na tym samym miejscu od 23 lat. Trzykrotnie zmieniał nazwy: z „Alibaby” na park rozrywki „Tatry”, by w 2003 roku zarejestrować obecną (jako znak towarowy) – Rabkoland. Od początku jego – z czasem głównym – udziałowcą jest Eugeniusz Wiecha, a później także inni członkowie rodziny. W tym roku pan Eugeniusz przekazał zarządzanie parkiem synowi Piotrowi


Każdego roku park poszerzał zakres urządzeń służących zabawie dzieci, niektóre likwidował zastępując je nowymi, bardziej atrakcyjnymi. W 2001 roku ukazał się pierwszy rocznik „Polskich rekordów i osobliwości – księga Rabkolandu”. Wkrótce otwarte zostaje na terenie parku Muzeum Rekordów i Osobliwości. Przeprowadzone zostają też I Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy. W następnym roku na teren parku przeniesiono Muzeum Orderu Uśmiechu, a w kolejnym organizowane są po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balonu z Gumy do Żucia. Wszystkie te inicjatywy weszły na stałe do działalności „Rabkolandu”, który w 2004 r. na włoskim Rimini otrzymał najważniejsze europejskie wyróżnienie w branży wesołych miasteczek i parków rozrywki – „Golden Pony 2003”.

A co nowego w tym sezonie? Po pierwsze: już za tydzień otwarte zostanie małe kino 3D z 12 – osobową widownią, gdzie za jedyne 3 złote będzie można obejrzeć dwa kilkunastominutowe filmy (horror i bajkę). Po drugie: zainstalowano nową grę „Wyścigi konne” całkowicie polskiej produkcji. Po trzecie: wyremontowano i już się kręci młyn widokowy. Po czwarte: wybudowano zadaszenie nad torem gokartowym, wielką huśtawkę „Łódź Wikinga” przeniesiono w inne miejsce, w parku zrobiło się przestronniej. Po piąte: wygospodarowano więcej miejsca dla gastronomii i wreszcie po szóste: za jedyne 8 złotych będzie można nabyć w automacie pamiątkową mosiężną monetę z logo Rabkolandu na awersie i herbem Rabki-Zdroju na rewersie. Ale to nie wszystko: wyraźniej poprawie poddano „Księgę Rabkolandu” – lepszy i kredowy papier, nowoczesna grafika, sztywna lakierowana okładka. Park wydzierżawił na rok od miasta plac parkingowy nad Poniczanką i zobowiązał się do utrzymywania na nim czystości i porządku.

Jak co roku „Rabkoland” czynny będzie od 1 maja do końca września w godz. 10:00 – 18:00. Więcej na www.rabkoland.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.