PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy

Niedziela, 18 lipca 2010 r.
Autor: Czesław Bajer

fot. Marek MrówkaW dniu 17 lipca 2010r. na terenie Parku Rozrywki i Edukacji Rabkoland odbyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy „Ropculi” w rozgrywce finałowej udział wzięło 37 zawodników. Jak co roku imprezę organizuje Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych przy Współudziale z Zakładem Produkcji Mleczarskiej z Nowego Targu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Radomsko, producentem mleka Hej 3,8 % i Rabkolandem.


Pierwsze zawody mistrzowskie odbyły się w 2001 roku a mistrzem został Jan Maciończyk, skarbnik gminy Marklowice Śląskie, wydoił wówczas 2100 ml.

Na mistrzostwa przyjechali uczestnicy m. innymi: z Katowic, Pszczyny, Krzeszowic, Nowego Sącza, Łowicza, Kęt, Myszkowa, Lublina, Sosnowca, Tych, Łęcznej, Będzina, Spytkowic, Jordanowa, Lubonia k. Poznania, Rdzawki, Boczków k. Łowicza, Brzozowa i Rabki-Zdroju.

W wyniku zaciętej rywalizacji pod nadzorem sędziów cyckowych: Aleksandry i Anety przy technicznej obsłudze krowiego doktora Krzysztofa jury przyznało:

 I miejsce Stanisław Budzeń z m. Boczki koło Łowicza pięciokrotny mistrz Polski i rekordzista z 2007 roku pobijając swój rekord o 300 ml, który wydoił 3300 ml zdobywając Tytuł Mistrza Polski 2010, Puchar, dyplom, 300 zł, gwarantowany wpis do XI Księgi Rabkolandu Polskie Rekordy i Osobliwości, paczka mleka Hej. W najbliższym czasie otrzyma certyfikat rekordzisty w dojeniu sztucznej krowy.

II miejsce  Grzegorz Sobótek z Lubonia koło Poznania wydoił 2950  ml. uzyskując tytuł I wicemistrza Polski 2010, 200 zł, Puchar, dyplom, gwarantowany wpis do XI Księgi Rabkolandu Polskie Rekordy  i Osobliwości, paczka mleka Hej.

III miejsce wydoił Kazimierz Kapłon z Rabki-Zdroju dojąc 2800 ml. otrzymując tytuł II wicemistrza Polski, 100 zł, Puchar, dyplom, gwarantowany wpis do XI Księgi Rabkolandu Polskie Rekordy i Osobliwości, paczka mleka Hej.

Zdobywcy od I-X miejsca otrzymali X Księgę Rabkolandu Polskie Rekordy i Osobliwości i dmuchaną krówkę.

Wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowy Dyplom Dojarza ujmującego wyniki dojenia.

W dalszym ciągu rekord Polski należy do pana Stanisława Budzeń 3300 ml. zdobyty w 2007r. i poprawiony w 2010 roku

Wyróżnienia zwycięzcom wręczyli:

- Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych pan Eugeniusz Wiecha

- Kierownik zawodów pan Krzysztof Służałek Naczelny Kontroler Rekordów.

- sędziowie cycka Aleksandra i Aneta.

Mistrzostwa prowadził Czesław Naczelny Kontroler Rekordów Podhala Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.