PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

Jest mistrz XI Mistrzostw Polski w jeździe na muszlach klozetowych

Poniedziałek, 23 sierpnia 2010 r.
Autor: Czesław Bajer

fot. Marek MrówkaDnia 21 sierpnia podczas pięknej pogody przy licznych kibicach na terenie Parku Rozrywki i Edukacji „Rabkoland” odbyły się XI Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych. Uczestników w imieniu właścicieli „Rabkolandu” powitał Piotr Wiecha. W rozgrywce półfinałowej udział wzięło 27 zawodników. Jak co roku imprezę organizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Park Rozrywki i Edukacji „Rabkoland”.


Pierwsze zawody mistrzowskie odbyły się w 2000 roku, mistrzem został Kazimierz Pniaczek z Chabówki. Tytuł mistrza Polski 2009 zdobył Sebastian Kluska z Świętochłowic.
Na zawody przybyli kandydaci do tytułu mistrza z Krakowa, Kielc, Warszawy, Leszna, Gdyni, Niedźwiedzia, Sobolewa, Zelkowa, Koszyc Wielkich, Raciborowic, Tczewa, Myszkowa, Mielca, Starego Miasta, Regulic, i Rabki-Zdroju.
Mistrzostwa - wyścigi odbyły się na specjalnym zadaszonym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 60 m systemem pucharowym po jednym okrążeniu w 3-osobowych zespołach. Zwycięzcy przechodzili do kolejnego etapu. Miejsca i skład zespołu był losowany przez dopingującą publiczność. Finał rozegrał się pomiędzy 3 najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w drodze eliminacji a mianowicie Dawidem Broniszewskim z  Rabki-Zdroju z numerem startowym 5 a Piotrem Moskal z Kielc nr startowy 25 i Łukaszem Kulawik z Regulic numer startowy 25. Sygnał do startu podawany był szczotką klozetową przez kierownika zawodów Zdzisława Szurę.

W wyniku zaciętej rywalizacji tytuły wywalczyli:

Tytuł mistrza Polski 2010 zdobył Piotr Moskal z Kielc mający 28 lat otrzymując puchar, dyplom, gadżet mini umywalka i 300 zł.

Tytuł I wicemistrza Polski 2010 wywalczył Łukasz Kulawik 22 latek z Regulic dostając puchar, dyplom, gadżet mini klozet i 200 zł.

Tytuł II wicemistrza Polski 2010 wyjeździł Dawid Broniszewski, już po 18-tce z Rabki-Zdroju zdobywając puchar, dyplom, gadżet mini klozet i 100 zł.

Mistrzowie mają gwarantowany wpis do XI Księgi Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Ponadto wszyscy zawodnicy dostali:

- prawo jazdy na klozet z wpisem swoich danych,

- X Jubileuszową Księgę Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Wyróżnienia zwycięzcom wręczyli:

Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych Pan Eugeniusz Wiecha

Właściciel Rabkolandu Piotr Wiecha

Kierownik Zawodów Pan Zdzisław Szura

Sekretarz Zawodów Pani Aleksandra

Sędzia Zawodów Pani Monika

Technik hydraulik Pan Andrzej

Mistrzostwa prowadził Pan Czesław - Naczelny Kontroler Rekordów Podhala.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.