PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

Tomasz Niedbała z Krakowa mistrzem Polski w jeździe na muszlach

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 r.
Autor: Czesław Bajer

fot. Marek Mrówka20 sierpnia podczas pięknej pogody przy licznych kibicach na terenie Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce-Zdroju odbyły się XII Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych. Uczestników w imieniu właścicieli „Rabkolandu” powitał Eugeniusz Wiecha Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. W rozgrywce półfinałowej udział wzięło 26 zawodników.


Jak co roku imprezę organizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Park Rozrywki „Rabkoland”.

Pierwsze zawody mistrzowskie odbyły się w 2000 roku, mistrzem został Kazimierz Pniaczek z Chabówki. Tytuł mistrza Polski 2010 zdobył Piotr Moskal z Kielc.

Na zawody przybyli kandydaci do tytułu mistrza z Krakowa, Rzeszowa, Głogowa, Kutna, Ropczyc, Rzezawy, Bytomia, Smólnika, Kielc, Warszawy, Krzczonowa, Wielunia, Ropczyc, Rudy Śląskiej, Szczecina, Przeciszowa, Gdańska i Rabki-Zdroju.

Wyścigi odbyły się na specjalnym zadaszonym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 60 m systemem pucharowym po jednym okrążeniu w 3-osobowych zespołach. Zwycięzcy przechodzili do kolejnego etapu. Miejsca i skład zespołu był losowany przez dopingującą publiczność. Finał rozegrał się pomiędzy 3 najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w drodze eliminacji, a mianowicie Magdaleną Karwacką z Gdańska z numerem startowym 21, a Tomaszem Niedbałą z Krakowa nr startowy 7 i Sebastianem Momot z Przeciszowa numer startowy 17.

Sygnał do startu podawany był szczotką klozetową przez kierownika zawodów Zdzisława Szurę.

W wyniku zaciętej rywalizacji tytuły wywalczyli:

Tytuł mistrza Polski 2011 zdobył Tomasz Niedbała z Krakowa mający 33 lat otrzymując puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 300 zł.

Tytuł I wicemistrza Polski 2011 wywalczyła Magdalena Karwacka 29 lat z Gdańska dostając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 200 zł.

Tytuł II wicemistrza Polski 2011 wyjeździł Sebastian Momot lat 35 z Przeciszowa zdobywając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 100 zł.

Mistrzowie mają gwarantowany wpis do XII Księgi Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Ponadto wszyscy zawodnicy dostali:

- prawo jazdy na klozet z wpisem swoich danych,

- XI Księgę Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Poza konkurencją wystartowali fotoreporterzy, gdzie zwycięstwo przypadło Edycie Sonnenberg reprezentującej art world TM Kraków, ustąpił jej Piotr Kuczaj z www.rabka.pl i www.gorce24.pl natomiast 3 miejsce zajął Aleksander Kropidłowski z korporacji art. world TM Kraków. Jazda była znakomita i w nagrodę otrzymali prawo jazdy na klozet. Mogą teraz spokojnie zasiadać na wszystkich muszlach klozetowych.

Wyróżnienia zwycięzcom wręczyli:

Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych Pan Eugeniusz Wiecha

Kierownik Zawodów Pan Zdzisław Szura.

Sekretarz Zawodów Panna Alicja

Sędzia Zawodów Panna Iza

Technik hydraulik Pan Erik

Mistrzostwa prowadził Czesław Bajer Naczelny Kontroler Rekordów Podhala.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.