PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

Lokowolontariusze w finale plebiscytu Aktywny 2011

Poniedziałek, 14 listopada 2011 r.
Autor: Stowarzyszenie Lokomotywa

Lokowolontariusze w finale plebiscytu Aktywny 2011Z prawdziwą dumą zawiadamiamy Was, że grupa wolontariuszy zgłoszona przez Lokomotywę zakwalifikowała się do finału plebiscytu Aktywny 2011 odbywającego się w ramach tegorocznej edycji Nowotarskiego Dnia Wolontariusza. Organizatorem tego wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.


Zachęcamy Was do oddawania głosów na Lokowolontariuszy przez cały listopad poprzez kupony drukowane w "Dzienniku Polskim" (dodatek podhalański w poniedziałki, środy i piątki) oraz "Tygodniku Podhalańskim" (czwartki od 10 listopada). Głosowanie na finalistów odbywa się za pomocą kuponów drukowanych na łamach patronów medialnych. Wypełniony kupon należy wysłać listownie (na adres Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ; z dopiskiem ”Aktywny 2011”) lub złożyć osobiście (skrzynka konkursowa w Sekretariacie MOKu). Nagrodzona zostanie osoba lub grupa, która otrzyma największe społeczne poparcie, a zatem zdobędzie największą ilość głosów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dodatkowej specjalnej nagrody.

Początki współpracy Lokowolontariuszy ze stowarzyszeniem sięgają wakacji 2010. Wtedy to pojawili się pierwsi członkowie grupy, którzy wzięli udział w projekcie „Kraina Kolorów – warsztaty plastyczne dla dzieci od 3 do 13 lat”. Jesienią tego samego roku w trakcie realizacji „Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej FATiF” powstała pierwotna grupa Lokowolontariuszy, z której kilka osób pracuje z Lokomotywą do dziś. Przełomowym momentem w historii grupy okazał się okres zimy 2010/2011 kiedy to Lokomotywa na prośbę uczniów rabczańskich szkół podjęła się realizacji XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rabce-Zdrój. Pojawili się nowi członkowie grupy i wykrystalizował się jej trzon. W roku 2011 członkowie grupy uczestniczyli aktywnie w większości projektów Lokomotywy: zajęciach plastycznych dla dzieci „Miasto Dzieci Świata”zorganizowanych z okazji obchodów Dnia Dziecka w Rabce-Zdrój, imprezie sportowo-kulturalnej „Koxx Fighters 4”, imprezie Uzdrowiska Rabka S.A. „Święto Rabczańskiej Solanki”, w ramach której Stowarzyszenie organizowało zajęcia plastyczne dla maluchów oraz warsztaty animacji dla nieco starszych dzieciaków, oraz koncercie zespołu Wojtka Mazolewskiego. Aktualnie grupa pracuje nad realizacją XX Finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy oraz utworzeniem Centrum Wolontariatu, którego siedziba znajdzie się w budynku dawnego kina „Śnieżka”. Od początku naszej współpracy aż do dziś trzon grupy stanowią uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera, choć pracują z nami również uczniowie innych rabczańskich szkół: II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Józefa Tischnera oraz Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. Św. Rodziny.

Nasi kochani Lokowolontariusze to:

a. Marika Szewczyk, 18 lat, I LO im.E.Romera

b. Marta Kulka, 18 lat, I LO im.E.Romera

c. Dominika Jurzec, 16 lat, I LO im.E.Romera

d. Sylwia Jurzec, 18 lat, I LO im.E.Romera

e. Dorota Woźniak, 17 lat, I LO im.E.Romera

f. Kinga Chrustek, 16 lat, I LO im.E.Romera

g. Aleksandra Gwiżdż, 18 lat, I LO im.E.Romera

h. Katarzyna Florek, 18 lat, I LO im.E.Romera

i. Daria Szeliga, 18 lat, II LO im.Ks. J.Tischnera

j. Przemek Sychta, 17 lat, I LO im.E.Romera

k. Kuba Dyrcz, 17 lat, II LO im.J.Tischnera

l. Kuba Kwidzyński, 17 lat, I LO im. E.Romera

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.