PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

"Mikołajki dla Mukoludków”

Czwartek, 18 grudnia 2014 r.
Autor: Mirosław Wójcik

"Mikołajki dla Mukoludków”Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą wspólnie z wolontariuszami, uczniami szkół ponadpodstawowych z Rabki-Zdroju i Mszany Dolnej, zorganizowało w dniu 29 listopada zbiórkę pod nazwą "Mikołajki dla Mukoludków". W ramach akcji zbierane były dary rzeczowe oraz fundusze na paczki świąteczne dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Akcja została przeprowadzona w sklepach w Rabce-Zdroju (Adaś, C.H. Małgosia, Carrefour, Steskal, Lewiatan, Biedronka) oraz w Mszanie-Dolnej (Tesco, Lewiatan "Silla").


Dzięki wielkiemu zaangażowaniu około 120 wolontariuszy, przede wszystkim z Gimnazjum nr 1 w Rabce-Zdroju, ale także  z Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. Św. Rodziny w Rabce-Zdroju, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. E. Romera w Rabce-Zdroju, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej oraz ofiarności społeczności Rabki i Mszany udało się zebrać bardzo duże ilości słodyczy i produktów spożywczych. Podczas jednodniowej kwesty wolontariusze zebrali  ponad 1700 opakowań różnych słodyczy (517 tabliczek czekolad, 551 op. wafelków i batoników, cukierki, bombonierki, duże zestawy słodyczy, ciastka, słone przekąski…) oraz około 200kg produktów spożywczych (cukier, mąka, makarony, ryż, kawa, herbata). Zebrano również kwotę 8742 zł w gotówce.

W dniu 5 grudnia br. wspólnie z Teatrem Bajdurka (Jacek Biedroń w roli Świętego Mikołaja) oraz wolontariuszami z  I LO im. Eugeniusza Romera w Rabce, uroczym Aniołkiem - Klaudią Antolak i zabawnym Diabłem - Mikołajem Lemiszką, zorganizowaliśmy mikołajkową niespodziankę dla wszystkich mniejszych i większych pacjentów przebywających na leczeniu w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju. Były chwile pełne radości, wzruszenia, ogromne przeżycia zarówno dla dzieci i ich rodziców, jak i personelu IGiChP, a także wolontariuszy i pracowników PTWM.

Dodatkową atrakcją wieczoru była wizyta Macieja Pałahickiego z RMF FM. Radio RMF FM przygotowało dla najmłodszych wyjątkowy  prezent - audiobook "Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro". To bajka napisana przez Grzegorza Kasdepke, jednego z najbardziej znanych współczesnych pisarzy dla dzieci. W nagraniu bajki wzięli udział znani i lubiani aktorzy oraz Małżonka Prezydenta – Pani Anna Komorowska.

6 grudnia 2014 r. przedstawiciele Zarządu Głównego PTWM wręczyli paczki mikołajkowe chorym na mukowiscydozę dzieciom, które w tym czasie przebywały na oddziale IGiChP.

W kolejnych dniach przygotowywano paczki dla chorych dzieci z całej Polski.  W dniach 16-19 grudnia 2014 r. planowana jest wysyłka ponad 100 paczek ze słodyczami. Dodatkowo zebrane sypkie produkty spożywcze zostaną rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących rodzin, podopiecznych PTWM.

Pieniądze z kwesty zostały przeznaczone m.in. na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób oczekujących na jego wypożyczenie. Sprzęt ten będzie stanowił praktyczny dodatek do słodkiego prezentu.

W imieniu własnym oraz podopiecznych składamy serdeczne podziękowania dla mieszkańców Rabki-Zdroju i Mszany Dolnej, wolontariuszy oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do sukcesu przeprowadzonej akcji i uśmiechu na twarzach naszych Mukoludków.

Zarząd i Pracownicy
Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.