PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Sport

Udał się Jaśkowy Memoriał

Środa, 6 stycznia 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Udał się Jaśkowy MemoriałChoć jeszcze dwa dni wcześniej można było wątpić, czy II Memoriał Jana Fudali w Biegach Narciarskich się odbędzie, bo ze śniegiem było cienko, to jednak w ostatnich godzinach przed wyznaczonym startem pogoda dopisała. Był leki mróz, śniegiem prało, z jak najlepszej strony pokazali organizatorzy, a i zawodników w różnych kategoriach było ponad trzydziestu, choć dzień był powszedni. Memoriał zorganizowano dokładnie w drugą rocznicę śmierci rabczańskiego artysty, pedagoga, muzealnika i sportowca. Rozegrano go na dystansie 2 km na stoku koło wyciągu „U Żura” w Chabówce, a więc w pobliżu miejsca gdzie Jan Fudala zginął w Wieczór Trzech Króli 2008 r.


Patronat nad imprezą sprawowała burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło i wdowa po Jaśku z Gorców Lubomira Noeva-Fudala. Przedstawicieli rodziny Jaśka było więcej, bo i siostra Anna Filas, i córka Katarzyna Fudala-Tęcza z mężem i teściem i trzyletnią córką Jagódką.

Obecny był także prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan Maciej Motor-Grelok i sekretarz Kazimierz Bielak, pełniący także funkcję prezesa Oddziału w Spytkowicach. Stawiło się również kierownictwo gorczańskiego ZP z prezes Teresą Wójciak i wiceprezesami Kazimierzem Zapałą oraz Wiktorem Zachwieją. Organizacyjnie wspomagali: Firma Profes ze Skawy i Władysław Tylka - nauczyciel ze Skrzypnego, przyjaciel Jaśka.

Szczególną sympatią powitano znanych zawodników – uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer Michalinę Maciuszek (przyjechała ze swoimi młodymi podopiecznymi z K.S. Wierchy) i Stanisława Rusnaka, mistrza świata w biegach dla osób po przeszczepach, który tym razem pełnił rolę sędziego zawodów.

W krótkiej przerwie pomiędzy biegami młodzieży a pierwszym startem oldboyów uczestnicy i goście Memoriału złożyli kwiaty i zapalili znicze przy kapliczce na miejscu śmierci Jana Fudali i odmówili modlitwę, w tym „wieczne odpoczywanie”.

A oto wyniki zawodów:

KOBIETY 1991 I MŁODSZE

1.Wójciak Anna

2.Sienkowiec Barbara

3.Łopuch Patrycja

4.Kubińska Izabela

5.Wójciak Aleksandra

Wójciak Aleksandra-nagroda specjalna dla najmłodszej zawodniczki.

KOBIETY 1970-1961

1.Małgorzata Rusnak

2.Michalina Maciuszek

KOBIETY 1950 i Starsze

1.Cecylia Rusnak

MĘŻCZYŹNI 1991 I MŁODSI

1.Trojanowski Marcin

2.Wójtowicz Bogdan

3.Florek Jan

4.Wójciak Piotr

MĘŻCZYŹNI 1970-1961

1.Jan Trybuła

2.Czerniawski Wiesław

3.Kowalcze Stanisław

MĘŻCZYŹNI 1960-51

1.Konieczny Józef

2.Sutor Stanisław

3.Grobarczyk Franciszek

4.Łukaszka Józef

5.Łukaszka Andrzej

6.Zachara Remigiusz

7.Blańda Jan

MĘŻCZYŹNI 1950 i starsi

1.Aleksander Trybuła

2.Szarawara Stanisław

3.Sawiński Henryk

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.