PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Rabka-Zdrój

Sport

Czesi obstawili morderczy wyścig

Wtorek, 23 lutego 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Czesi obstawili morderczy wyścigW poniedziałek 22 lutego wystartował z rabczańskiego amfiteatru Poland Winter Challenge, największa impreza w sportach ekstremalnych w naszym kraju. Do wyścigu Masters na trasie 421 km zgłosiło się 8 czteroosobowych drużyn z państw europejskich. W każdej z nich jest jedna kobieta. Trzy drużyny utworzyli sportowcy z Czech, po jednej z Finlandii, Danii i Polski. Ukraińcy wystawili jedną drużynę własną i drugą pół na pół z Rosjanami.


Trasę prowadzącą przez Gorce, Beskid Wyspowy, Beskid Makowski, Pasmo Babiogórskie, Orawę i Podhale będą pokonywać na kilka sposobów: biegiem, trekking na nartach, na rowerach górskich, zaliczą też po drodze kilka wspinaczek na skały i kilka torów przeszkód w postaci mostów linowych rozwieszonych nad rzekami i drabinek. Muszą po drodze zaliczyć 30 punktów kontrolnych. Nie wolno im wkraczać na nieoznakowane drogi prowadzące przez parki narodowe. Spać i odpoczywać na trasach będą mało. Wprawdzie na zaliczenie całości wyścigu mają wyznaczony czas maksymalny 120 godzin, ale z doświadczenia ubiegłorocznego Bergson Winter Challenge rozgrywanego również w Rabce i okolicach wynika, że najlepszym wystarczy około 90 godzin. W tym roku zresztą warunki pogodowe wydają się lepsze, a śnieg mniej kopny.

Wyścig Masters rozpoczął się od biegu na orientację po rabczańskim Parku Zdrojowym (4 km, do odnalezienia było 12 punktów kontrolnych), a potem już z marszu zawodnicy pobiegli na Stare Wierchy, dalej na Turbacz, do bacówki na Gorcu Kamienickim, do schroniska na Rzekach, gdzie dosiedli rowerów, by przejechać na nich do Kurnytowej Koliby, zaliczyć most linowy (z rowerami) nad Białką i przez Trzy Kamienie na szosie Raba Wyżna – Harkabuz dotrzeć do Ośrodka Fundacji Dzieciom w Potrzebie – Górska Przystań za Lipnicą Wielką (dalsza część trasy, szczegóły i relacje live na http://ar.npc.pl/kategoria/62_na_zywo/.

W tym roku patronat honorowy nad wyścigiem sprawuje marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara, starosta nowotarski Krzysztof Faber, burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, alpinista – zdobywca 13 ośmiotysięczników Piotr Pustelnik, kolarz, m.in. zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana.

W uroczystej kolacji w kawiarni „Zdrojowa”, podczas której prezentowano zawodników wziął udział wicestarosta nowotarski Maciej Jachymiak i dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha, a w starcie wyścigu na drugi dzień w południe także burmistrz Ewa Przybyło.

W czwartek 25 lutego o godz. 22:00 również z amfiteatru w Rabce wystartują uczestnicy wyścigu szybkościowego (Speed). Będzie ich dwa razy więcej, a do pokonania będą mieli 178 km w czasie maksymalnym 40 godzin.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.