PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Sport

Pierwszy raz w Rabce i po Gorcach

Poniedziałek, 13 września 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Pierwszy raz w Rabce i po GorcachW sobotę (11września) z deptaku koło Zakładu Przyrodoleczniczego wystartował kolejny, przedostatni wyścig IX edycji Maratonu MTB. Zawody rozgrywane są co dwa tygodnie, od 10 kwietnia, w różnych regionach kraju, przeważnie w górach m.in. Sudetach, Kotlinie Kłodzkiej, Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz Sądeckim. Biorą w nich udział zawodnicy z całej Polski, w tym kilkoro rabczan, ale także z Czech, Słowacji, Niemiec, choć trafiają się również reprezentanci z bardziej odległych krajów np. Wlk. Brytanii, Australii i Nepalu. Miłośnicy rowerów górskich startują bądź w pojedynczych odcinkach maratonu, bądź – tych jest o wiele więcej – w całym maratonie zbierając punkty do klasyfikacji łącznej.


Z Rabki-Zdroju uczestnicy maratonu wystartowali po raz pierwszy i także po raz pierwszy pojechali w Gorce, na Turbacz. Mieli do pokonania trasy o różnicy wzniesień ok. 800 m, dość niebezpieczne i błotniste. Wystartowali w trzech kategoriach: Giga – 55 km (140 osób), Mega – 44 km (378 osób) i Mini – 25,3 km (78 osób). Wśród nich było kilkanaście kobiet. Zakończenie wyścigu nastąpi za 2 tygodnie w Istebnej, gdzie kolarze będą mieli do pokonania trasy także na Słowacji i Czechach.

Tymczasem na mecie gorczańskiego odcinka maratonu puchary i nagrody zwycięzcom wręczał zastępca burmistrza Rabki-Zdroju Robert Wójciak.

Wyniki rabczańskiego etapu i łącznej klasyfikacji szukajcie na www.mtbmarathon.com.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.