PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Sport

Turniej piłkarski Didigoliada 2011

Piątek, 3 czerwca 2011 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan Ciepliński31 maja na rabczańskim boisku „orlik” odbył się turniej piłkarski Didigoliada 2011 im. Łukasza Miśkowca, który w bardzo młodym wieku zginął tragicznie, a uważano go za jeden z największych talentów piłkarskich na Podhalu. Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem imprezy był trener Szkółki Piłkarskiej DIDI-GOL - Daniel Kościelniak. Zawody w strasznie przypiekającym słońcu rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy 1-3 oraz klasy 4 szkół podstawowych.


Na początek zaprezentowały się przedszkolaki. Najmłodsi piłkarze dopingowani przez licznie zgromadzonych -  kolorowych, rozśpiewanych i roztańczonych kibiców -  walczyli dzielnie pomimo upału. Jak na ten wiek pokazali duże umiejętności czysto piłkarskie. Po zaciętej walce pierwsze miejsce przypadło Przedszkolu w Chabówce, które w swoim składzie miało króla strzelców turnieju (9 bramek) – Dawida Cieślę. Drugie miejsce przypadło Przedszkolu nr 1 w Rabce-Zdroju, a trzecie wywalczyli najmłodsi zawodnicy szkółki DIDI-GOL.

Następnie swoje umiejętności mogli pokazać nieco starsi zawodnicy z klas 1-3 szkół podstawowych. Do turnieju w tej kategorii zgłosiło się 5 drużyn. Po wielu ciekawych spotkaniach puchar za zwycięstwo przypadł piłkarzom Szkółki Piłkarskiej DIDI-GOL, którzy przy równej ilości punktów, jedynie zwycięstwem w bezpośrednim meczu wyprzedzili zespół  Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rabce-Zdroju. Na niższym stopniu podium stanęli najmłodsi zawodnicy z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju. Czwarte miejsce zajęli ich starsi koledzy z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej Nr 2, a piąte miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Chabówce.

Poza nagrodami dla drużyn, organizatorzy przydzielili nagrody indywidualne w kategoriach:

Najlepszy zawodnik: Bogdał Paweł – Szkoła Podstawowa w Chabówce
Król strzelców: Stachura Marcin – II klasa Szkoły Podstawowej Nr 2
Najlepszy bramkarz: Gacek Maciej – Szkoła Podstawowa w Chabówce

Dodatkową nagrodę dla najlepszego zawodnika ufundowała i wręczyła mama Łukasza Miśkowca - Pani Jola wraz z jego dziewczyną Natalią. Nagrodę tę otrzymał Dominik Bolechowski z II klasy Szkoły Podstawowej Nr 2.

Turniej zamykali chłopcy z klas czwartych szkół podstawowych. W tej kategorii do turnieju zgłosiły się cztery drużyny. Tutaj zostały rozegrane najciekawsze konfrontacje, obfitujące w wiele ciekawych zagrań i ładnych bramek. Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Za nimi uplasowali się: zawodnicy  Szkółki Piłkarskiej DIDI-GOL, a trzecime miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju. Najbardziej niewdzięczne miejsce poza podium przypadło Szkole Podstawowej w Chabówce.

Dodatkowe nagrody indywidualne w kategorii czwartych klas:

Najlepszy zawodnik: Kusiak Jakub - Szkoła Podstawowa Nr 2
Specjalne wyróżnienie za umiejętności: Klempka Hubert - Szkoła Podstawowa Nr 2
Najlepszy bramkarz: Zapała Jakub – Szkółka Piłkarska DIDI-GOL
Król strzelców: Zabawa Jakub – Szkółka Piłkarska DIDI-GOL

Organizatorzy zapowiedzieli, że turniej ten będzie odbywał się cyklicznie, co jak nam się wydaje jest wspaniałą inicjatywą.

Organizatorzy serdecznie dziękują Burmistrzowi Rabki-Zdroju oraz wszystkim tym, dzięki którym mógł ten turniej dojść do skutku, co więcej dzięki którym mógł on zostać rozegrany przy tak wspaniałej oprawie i z tak licznymi nagrodami.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.