PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Sport

Turniej piłkarski Didigoliada 2011

Piątek, 3 czerwca 2011 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan Ciepliński31 maja na rabczańskim boisku „orlik” odbył się turniej piłkarski Didigoliada 2011 im. Łukasza Miśkowca, który w bardzo młodym wieku zginął tragicznie, a uważano go za jeden z największych talentów piłkarskich na Podhalu. Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem imprezy był trener Szkółki Piłkarskiej DIDI-GOL - Daniel Kościelniak. Zawody w strasznie przypiekającym słońcu rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy 1-3 oraz klasy 4 szkół podstawowych.


Na początek zaprezentowały się przedszkolaki. Najmłodsi piłkarze dopingowani przez licznie zgromadzonych -  kolorowych, rozśpiewanych i roztańczonych kibiców -  walczyli dzielnie pomimo upału. Jak na ten wiek pokazali duże umiejętności czysto piłkarskie. Po zaciętej walce pierwsze miejsce przypadło Przedszkolu w Chabówce, które w swoim składzie miało króla strzelców turnieju (9 bramek) – Dawida Cieślę. Drugie miejsce przypadło Przedszkolu nr 1 w Rabce-Zdroju, a trzecie wywalczyli najmłodsi zawodnicy szkółki DIDI-GOL.

Następnie swoje umiejętności mogli pokazać nieco starsi zawodnicy z klas 1-3 szkół podstawowych. Do turnieju w tej kategorii zgłosiło się 5 drużyn. Po wielu ciekawych spotkaniach puchar za zwycięstwo przypadł piłkarzom Szkółki Piłkarskiej DIDI-GOL, którzy przy równej ilości punktów, jedynie zwycięstwem w bezpośrednim meczu wyprzedzili zespół  Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rabce-Zdroju. Na niższym stopniu podium stanęli najmłodsi zawodnicy z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju. Czwarte miejsce zajęli ich starsi koledzy z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej Nr 2, a piąte miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Chabówce.

Poza nagrodami dla drużyn, organizatorzy przydzielili nagrody indywidualne w kategoriach:

Najlepszy zawodnik: Bogdał Paweł – Szkoła Podstawowa w Chabówce
Król strzelców: Stachura Marcin – II klasa Szkoły Podstawowej Nr 2
Najlepszy bramkarz: Gacek Maciej – Szkoła Podstawowa w Chabówce

Dodatkową nagrodę dla najlepszego zawodnika ufundowała i wręczyła mama Łukasza Miśkowca - Pani Jola wraz z jego dziewczyną Natalią. Nagrodę tę otrzymał Dominik Bolechowski z II klasy Szkoły Podstawowej Nr 2.

Turniej zamykali chłopcy z klas czwartych szkół podstawowych. W tej kategorii do turnieju zgłosiły się cztery drużyny. Tutaj zostały rozegrane najciekawsze konfrontacje, obfitujące w wiele ciekawych zagrań i ładnych bramek. Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Za nimi uplasowali się: zawodnicy  Szkółki Piłkarskiej DIDI-GOL, a trzecime miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju. Najbardziej niewdzięczne miejsce poza podium przypadło Szkole Podstawowej w Chabówce.

Dodatkowe nagrody indywidualne w kategorii czwartych klas:

Najlepszy zawodnik: Kusiak Jakub - Szkoła Podstawowa Nr 2
Specjalne wyróżnienie za umiejętności: Klempka Hubert - Szkoła Podstawowa Nr 2
Najlepszy bramkarz: Zapała Jakub – Szkółka Piłkarska DIDI-GOL
Król strzelców: Zabawa Jakub – Szkółka Piłkarska DIDI-GOL

Organizatorzy zapowiedzieli, że turniej ten będzie odbywał się cyklicznie, co jak nam się wydaje jest wspaniałą inicjatywą.

Organizatorzy serdecznie dziękują Burmistrzowi Rabki-Zdroju oraz wszystkim tym, dzięki którym mógł ten turniej dojść do skutku, co więcej dzięki którym mógł on zostać rozegrany przy tak wspaniałej oprawie i z tak licznymi nagrodami.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.