PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Sport

Turniej Szachowy o Wielki Puchar Czekoladowy

Wtorek, 7 czerwca 2011 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław SoliwodaW Rabce-Zdroju w dniach 30 maja - 5 czerwca obchodzono uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Dziecka. Jak co roku rozegrany został Turniej Szachowy o Wielki Puchar Czekoladowy. W niedzielnym turnieju wzięli udział młodzi adepci "gry królewskiej" z gminy Rabka oraz z wielu innych miejscowości. Warto podkreślić, że przy Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce od wielu lat działa prężnie i nieprzerwanie koło szachowe. Rabka umożliwia dzieciom i młodzieży rozwijanie swoich zainteresowań także w tej dziedzinie.


Kolejne roczniki uczniów szkół podstawowych i gimnazjów poznają tajniki "gry królewskiej" pod okiem kompetentnego instruktora.
Wychowankowie koła szachowego z Rabki często kontynuują swoją karierę sportową w różnych klubach ligowych oraz biorą udział w turniejach, włącznie z mistrzostwami świata.

Niedzielny turniej był nie tylko umożliwieniem rozwijania zainteresowań szachowych dzieci z Rabki, ale głównie umożliwieniem spotkania młodych pasjonatów "sztuki szachowej" z dziećmi z innych kół szachowych działających w innych miejscowościach. Była to także możliwość sportowej konfrontacji z dziećmi z miejscowości, w których dzieciom i młodzieży nie umożliwia się rozwijania zainteresowań szachowych.

Turniej o Wielki Puchar Czekoladowy rozgrywany był na dystansie 7 rund, system szwajcarski-kontrolowany, kojarzenie komputerowe, tempo gry 15 minut na zawodnika, klasyfikacja w trzech grupach: do lat 10, do lat 13 i do lat 16.

W grupie do lat 10

1 miejsce- Michał Mroziński- LKS Promień Kowalewo Pomorskie
2 miejsce- Joanna Furtak- Limanowa
3 miejsce- Wiktor Łowczowski- Zakopane

W grupie do lat 13

1 miejsce- Artur Jagła- MLKSz Myślenice
2 miejsce- Jakub Kusiak- Rabka
3 miejsce- Mikołaj Strzała- Skomielna Biała

W grupie do lat 16

1 miejsce- Zygmunt Soliwoda- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
2 Jakub Kusiak- Rabka
3 miejsce- Mikołaj Czyrnek- Skomielna Biała

W klasyfikacji generalnej

1 miejsce (Puchar Czekoladowy) Artur Jagła - MLKSz Myślenice - 6.5 pkt
2 miejsce - Zygmunt Soliwoda- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.-6 pkt
3 miejsce - Michał Mroziński- LKS Promień Kowalewo Pomorskie-5 pkt
4 miejsce - Jakub Kusiak- Rabka- 5 pkt
5 miejsce - Damien Zygar- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.-4 pkt

Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, dla wszystkich były słodycze i poczęstunek, najlepsi otrzymali dyplomy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.