PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Sport

Jubileuszowa X Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży - Turniej Sprawnościowy

Poniedziałek, 21 maja 2012 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan Ciepliński19 maja na hali w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju odbył się Turniej Sprawnościowy w ramach X Spartakiady Integracyjnej Dzieci i Młodzieży. Nauczycielki w Zespole Przedszkoli Specjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych w Rabce-Zdroju przygotowały wspaniałe konkurencje dla małych pacjentów rabczańskich placówek leczniczych: dzieci z IGiChP, Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego, Uzdrowiska S.A oraz wychowanków ze Szkoły św. Tereski i z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym. Ogółem w zawodach uczestniczyło 150 dzieci i młodzieży.


Turniej rozpoczął się o 14.30. Wszystkich powitała dyrektor Zespołu Przedszkoli Barbara Rapacz. Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością zawody byli: Burmistrz Rabki-Zdroju Robert Wójciak oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego X Spartakiady, a zarazem dyrektor Zespołu Szkół przy ŚCRU Marek Szarawarski i Kierownik Wychowania Elżbieta Gryz.

Na początku dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a po zapaleniu znicza  przemaszerowały w kolorowym korowodzie z piosenką „Dalej wesoło”. Zawody sportowe zostały przeprowadzone ku ogromnej radości dzieci z wieloma rekwizytami oraz z różnym stopniem trudności. Była „Sztafeta ze zniczem”, ”Tropienie bizona”, ”Czołganie w tunelu”, „Wędrówka ślimaków”, „Żabki do wody”, ”Przewlekanie szarfy”, „Wyścigi maskotek”, „Budujemy wieże”, ”Grzybobranie” oraz konkurencje dla dzieci z rodzicami „Wyścigi samochodów”. Sportową imprezę umilił akompaniament i śpiew Jakuba Kurka. W przerwie zawodów dzieci otrzymały drobny poczęstunek.

Było bardzo radośnie, dużo emocji towarzyszyło uczestnikom sportowej rywalizacji. W tej spatrakiadzie nie było pokonanych – wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec zawodów maili i duzi sportowcy otrzymali złote medale.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli przygotować tegoroczny Turniej Sprawnościowy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.