PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Sport

Turniej Rabczańskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej

Niedziela, 10 listopada 2013 r.
Autor: Paweł Mroziński

Turniej Rabczańskiej Międzyszkolnej Ligi SzachowejDrugi turniej Rabczańskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej potwierdził to, co już wiadomo od dawna. Szachy w Rabce są bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży. W turnieju, który odbył się w piątek 8 listopada udział wzięło 29 osób, w tym 12 zawodników ze szkół podstawowych. Turniej odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Rabce-Zdroju z inicjatywy Pani Joanny Lichoń. Medale dla zawodników ufundowała Rada Rodziców przy I LO. Sędzią zawodów był Paweł Mroziński, który również zapewnił sprzęt szachowy, niezbędny do przeprowadzenia takiej imprezy.


Jak w poprzednich zawodach w jednej grupie rywalizowali zawodnicy ze szkół średnich i z gimnazjów. Był to jeden z najsilniejszych turniejów juniorskich, jaki kiedykolwiek obywał się na Podhalu. Na liście startowej znalazła się Magdalena Mucha – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Mistrzyni Świata z roku 2011. Poza nią wystartowali najsilniejsi młodzi szachiści Rabki: Samuel Matysiak, Mateusz Krasiński, Artur Jagła i Jakub Kusiak.

Cały turniej zwyciężyła faworytka Magda Mucha, która ograła wszystkich swoich przeciwników, co właściwie nikogo nie dziwi. Nieco sensacji było na dalszych pozycjach. Drugie miejsce zajął Artur Jagła, który był rozstawiony z czwartym numerem startowym i wyprzedził bardzo nieznacznie Jakuba Kusiaka, który miał dopiero szósty numer startowy.

W klasyfikacji  gimnazjalistów nagrodzeni zostali:

 1. Artur Jagła Gimnazjum im. Świętej Rodziny
 2. Jakub Kusiak Gimnazjum im. Świętej Rodziny
 3. Mateusz Krasiński Gimnazjum nr 1 Rabka-Zdrój

W klasyfikacji licealistów:

 1. Jacek Wcisło I LO Rabka-Zdrój
 2. Samuel Matysiak I LO Rabka-Zdrój
 3. Michał Pędzimąż I LO Rabka-Zdrój

Klasyfikacja dziewcząt ze szkół średnich:

 1. Magdalena Mucha II LO Rabka-Zdrój
 2. Alicja Traczyk LO im. Świętej Rodziny

Klasyfikacja dziewcząt z gimnazjum

 1. Sylwia Chryc Gimnazjum im. Świętej Rodziny
 2. Natalia Mrożek Gimnazjum im. Świętej Rodziny

Nie mniej emocji było w turnieju dla uczniów szkół podstawowych. Chociaż zwycięzca mógł być tylko jeden: Michał Mroziński, to za jego plecami trwała walka o czołowe miejsca. Faworytem do drugiego miejsca był Tomek Rapacz, który w szachy gra prawie tak długo, jak Michał. Musiał się jednak zadowolić trzecią pozycją, srebro wykradł mu kolega z klasy: Bartek Sularz. Trochę pecha miał Grzesiek Nawara, który fenomenalnie rozpoczął turniej i wygrał trzy pierwsze partie, ale dwie porażki zepchnęły go tuż poza podium, podobnie jak w pierwszym turnieju.

Nagrodzeni szachiści z klas IV-VI:

 1. Michał Mroziński SP 2 Rabka-Zdrój
 2. Bartłomiej Sularz SP 2 Rabka-Zdrój
 3. Tomasz Rapacz SP 2 Rabka-Zdrój

Nagrodzeni w kategorii klas I-III:

 1. Wojciech Nawara SP 2 Rabka-Zdrój
 2. Michał Traczyk SP 2 Rabka-Zdrój
 3. Jakub Kurek SP 2 Rabka-Zdrój

Nagrodzone zawodniczki:

 1. Aleksandra Schmidt SP 2 Rabka-Zdrój
 2. Nadia Dawgiałło SP 2 Rabka-Zdrój

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się 29 listopada, najprawdopodobniej w II Liceum Ogólnokształcącym w Rabce-Zdroju.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
  65 zł
 • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
  60 zł
 • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
  30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.