PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2016 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Rabka-Zdrój

Sport

Gimnazjada i Licealida

Poniedziałek, 29 lutego 2016 r.
Autor: Joanna Kaleta

Gimnazjada i Licealida22 lutego na wyciągu narciarskim „Długa Polana” w Nowym Targu odbyły się Igrzyska, Gimnazjada i Licealida Powiatu Nowotarskiego oraz Mistrzostwa Miasta Rabka Zdrój w snowboardzie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu Urząd Miasta Rabka-Zdrój, MKS Rabka Zdrój-Korzeniowski.pl, MOK Rabka-Zdrój oraz TKKF Ognisko „Carlina”. Na starcie zawodów stawiła się ponad setka zawodników.


Wśród najmłodszych startujących najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu, która jest liderem w klasyfikacji zespołowej zarówno dziewcząt jak i chłopców, a złote medale zawisły na szyi Marii Kuli oraz Filipa Grzywacza. Wśród gimnazjalistów – wygrała drużyna dziewcząt z  IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu ale indywidulanie zwyciężała Justyna Wolska – uczennica Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Wśród chłopców najlepszy był Jakub Luboński z Gimnazjum nr 1 w Rabce, ale razem z niżej sklasyfikowanym kolegą nie udało im się nazbierać więcej punktów niż mocna drużyna z Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Większość startujących na pewno liczy na długą końcówkę sezonu narciarskiego – przed nimi przygotowania do zawodów Wojewódzkich - kwalifikacje do Igrzysk Wojewódzkich w snowboardzie uzyskali wszyscy startujący, kwalifikacje do Gimnazjady Wojewódzkiej w snowboardzie uzyskali zawodnicy w kategorii dziewcząt - z miejsc 1-7, w kategorii chłopców– z miejsc 1-17. Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu też szykują się na podbój Województwa – indywidualnie najlepsi byli Alicja Bałajewicz  i Bartłomiej Zając, również w klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwycięstwo przypadło ZSO nr1, laury zwycięstwa odebrał im Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu, który w punktacji drużynowej chłopców zdobył bezpieczną przewagę 10 punktów. Na zawody Wojewódzkie pojadą dziewczęta  z miejsc I-X w klasyfikacji indywidualnej, oraz chłopcy  z miejsc I –XIV w klasyfikacji indywidualnej.

Szczegółowe wyniki na stronie www.kis.nowotarski.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.