PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2016 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Rabka-Zdrój

Sport

Gimnazjada i Licealida

Poniedziałek, 29 lutego 2016 r.
Autor: Joanna Kaleta

Gimnazjada i Licealida22 lutego na wyciągu narciarskim „Długa Polana” w Nowym Targu odbyły się Igrzyska, Gimnazjada i Licealida Powiatu Nowotarskiego oraz Mistrzostwa Miasta Rabka Zdrój w snowboardzie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu Urząd Miasta Rabka-Zdrój, MKS Rabka Zdrój-Korzeniowski.pl, MOK Rabka-Zdrój oraz TKKF Ognisko „Carlina”. Na starcie zawodów stawiła się ponad setka zawodników.


Wśród najmłodszych startujących najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu, która jest liderem w klasyfikacji zespołowej zarówno dziewcząt jak i chłopców, a złote medale zawisły na szyi Marii Kuli oraz Filipa Grzywacza. Wśród gimnazjalistów – wygrała drużyna dziewcząt z  IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu ale indywidulanie zwyciężała Justyna Wolska – uczennica Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Wśród chłopców najlepszy był Jakub Luboński z Gimnazjum nr 1 w Rabce, ale razem z niżej sklasyfikowanym kolegą nie udało im się nazbierać więcej punktów niż mocna drużyna z Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Większość startujących na pewno liczy na długą końcówkę sezonu narciarskiego – przed nimi przygotowania do zawodów Wojewódzkich - kwalifikacje do Igrzysk Wojewódzkich w snowboardzie uzyskali wszyscy startujący, kwalifikacje do Gimnazjady Wojewódzkiej w snowboardzie uzyskali zawodnicy w kategorii dziewcząt - z miejsc 1-7, w kategorii chłopców– z miejsc 1-17. Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu też szykują się na podbój Województwa – indywidualnie najlepsi byli Alicja Bałajewicz  i Bartłomiej Zając, również w klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwycięstwo przypadło ZSO nr1, laury zwycięstwa odebrał im Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu, który w punktacji drużynowej chłopców zdobył bezpieczną przewagę 10 punktów. Na zawody Wojewódzkie pojadą dziewczęta  z miejsc I-X w klasyfikacji indywidualnej, oraz chłopcy  z miejsc I –XIV w klasyfikacji indywidualnej.

Szczegółowe wyniki na stronie www.kis.nowotarski.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.