PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Projekt rewitalizacji Parku Zdrojowego

Niedziela, 24 stycznia 2010 r.
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

fot. Jan CieplińskiMiasto Dzieci Świata. Rabczańska tężnia solankowa i pijalnia wód mineralnych. Uroczyste podpisanie umowy na kompleksową rewitalizacje Parku Zdrojowego z udziałem wicemarszałka woj. małopolskiego Leszka Zegzdy i Marka Sowy oraz władz miasta.


Ponad 6 mln zł unijnego wsparcia otrzyma gmina Rabka-Zdrój na kompleksową rewitalizację Parku Zdrojowego. W piątek, 22 stycznia, wicemarszałek Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz burmistrz Rabki Ewa Przybyło podpisali umowę  w sprawie dofinansowania projektu.

Podpisanie umowy odbyło się w nowo powstałej tężni solankowej i pijalni wód mineralnych. Inwestycja będzie realizowana z pomocą środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Rewitalizacja parku będzie kosztowała 8,85 mln zł, a kwota dofinansowania wyniesie 6,19 mln zł. Zakończenie robót planowane jest już w przyszłym roku. Prace będą polegały m.in. na odnowieniu pieszych ścieżek, a także zainstalowaniu nowego oświetlenia. Zmodernizowane zostaną także korty tenisowe, a w centrum parku powstanie specjalny plac, gdzie będą odbywać się imprezy kulturalne.

Jak podkreślił wicemarszałek Leszek Zegzda projekt został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów. - Rewitalizacja miast i wsi jest projektem ważnym dla Małopolski. Dzięki podpisanej dzisiaj umowie nasza perła turystyczna jaką jest Rabka ma znakomitą perspektywę rozwoju – dodał Leszek Zegzda

Park zostanie podzielony na dwie części, które spełniać będą różne funkcje. I tak strefa Słońca zyska funkcję spacerowo–reprezentacyjno-wypoczynkową. Kuracjusze wędrować będą brukowanymi alejkami wśród kwiatowych ogrodów m.in. wrzosowych i różanych. Turyści będą mogli napawać się widokiem roślin, rozkwitających w różnych porach roku. Strefa Cienia to część sportowo-rekreacyjna. Została zaprojektowana w charakterze parku angielskiego, z wysoką zielenią i wyższym oświetleniem. Będzie to znakomite miejsce do aktywnego spędzania czasu.

Przypomnijmy, że Rabka-Zdrój jest gminą uzdrowiskową, zamieszkałą przez ponad 17 tysięcy osób. Rocznie miasto odwiedza ok. 15 tysięcy turystów i kuracjuszy. Uzdrowisko uznawane jest za miasto najbardziej przyjazne dzieciom.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego www.malopolskie.pl

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.