PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Promowanie Beskidu Wyspowego

Niedziela, 24 stycznia 2010 r.
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

fot. Jan CieplińskiRabka-Zdrój - Miasto Dzieci Świata. Baza PTTK i siedziba Fundacji Rozwoju Regionu Rabka. Spotkanie robocze wicemarszałka woj. małopolskiego Leszka Zegzdy i Marka Sowy z władzami miasta na temat propozycji programu zagospodarowania Beskidu Wyspowego 2010-2015.


Wicemarszałek Leszek Zegzda i członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa byli gośćmi Forum Gmin Beskidu Wyspowego, które odbyło się w Rabce-Zdrój 22 stycznia 2010 roku. Podczas spotkania przedstawione zostały założenia programu rozwoju regionalnego Beskidu Wyspowego pod nazwą „Odkryj Beskid Wyspowy 2010”. Program obejmuje m.in. promocję aktywnej turystyki i rozbudowę infrastruktury turystycznej.

- Beskid Wyspowy jest jednym z najpiękniejszych regionów Małopolski. Naszym obowiązkiem jest podejmowanie inicjatyw dotyczących promocji tego zakątka – podkreślił wicemarszałek Leszek Zegzda. Zdaniem wicemarszałka, w regionie tym jest ukryty potencjał, który nie jest do końca wykorzystany, dlatego warto wspierać takie przedsięwzięcia, jak „Odkrywanie Beskidu Wyspowego”. Leszek Zegzda zaznaczył, że jest to wspólna inicjatywa wszystkich lokalnych samorządów i organizacji turystycznych, mająca na celu wypromowanie tego pięknego zakątka nie tylko w Polsce, ale także w Europie i w świecie, dlatego samorząd wojewódzki bez wahania przyjął zaproszenie do udziału w dyskusji i pracach nad tym projektem.

Wśród uczestników spotkania byli burmistrzowie i wójtowie jednostek samorządu terytorialnego tworzących Forum Gmin Beskidu Wyspowego – Rabki-Zdrój, Mszany Dolnej, Gmin Dobra, Jodłownik, Kamienica, Lubień, Słopnice, Tymbark, Wiśniowa – oraz przedstawiciele PTTK.

W ramach Forum omówiono założenia współuczestnictwa Województwa Małopolskiego w programie „Odkryj Beskid Wyspowy 2010” oraz kwestię udziału organizacji turystycznych, w promocji Beskidu Wyspowego. Zatwierdzono także plan działań dotyczący wydawnictw promujących Beskid Wyspowy i obowiązujących założeń w zakresie małej architektury na 2010 rok.

PROGRAM „ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2010”

4 lipca 2010 – Luboń Wielki
Rabka Zaryte szlak zielony – Luboń Wielki – Glisne – Mszana Dolna szlak czerwony

11 lipca 2010 – Jasień
Szczawa Białe – Polana Wały szlak zielony – Jasień- Przełęcz Przysłop szlak żółty

18 lipca 2010 - Śnieżnica
Kasina Wielka szlak niebieski – Śnieżnica - Przełęcz Gruszowiec szlak zielony

25 lipca 2010 - Ciecień
Szczyrzyc szlak zielony - Ciecień – Wiśniowa szlak zielony

1 sierpnia 2010 - Szczebel
Lubień szlak czarny- Szczebel – Mszana Dolna – szlak czarny

8 sierpnia 2010 - Łopień
Dobra – Łopień – Chyszówki Przełęcz Rydza Śmigłego- szlak zielony

15 sierpnia 2010 - Ćwilin
Wilczyce – Ćwilin – Czarny Dział – Mszana Dolna szlak żółty

22 sierpnia 2010 - Lubogoszcz
Mszana Dolna – szlak zielony- Lubogoszcz- Ośrodek IMCA-Mszna Dolna szlak czerwony

29 sierpnia 2010 – Mogielica
Słopnice szlak żółty – Mogielica – Chyszówki Przełęcz Rydza Śmigłego szlak zielony

Wyjście na trasę w każdą niedzielę o godz.9.00 bez względu na pogodę, na szczycie msza polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill, konkurs fotograficzny.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego www.malopolskie.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.