PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Fotograficy Rabki się połączyli

Wtorek, 2 marca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Fotograficy Rabki się połączyli27 lutego w Galerii „Pod Aniołem” MOK odbyło się zebranie założycielskie Rabczańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jednym z pomysłodawców powołania tego stowarzyszenia był dr Andrzej Walawski - lekarz pracujący w "Uzdrowisko Rabka S.A.". Jego też wybrano tymczasowym prezesem i zobowiązano do zarejestrowania RTF w Krajowym Rejestrze Stowarzyszeń, co może potrwać kilka miesięcy. Swoje podpisy pod projektem statutu złożyło 30 osób (KRS wymaga minimum 15). Znaleźli się wśród nich fotograficy profesjonalni, czynnie uprawiający zawód od ok. 30 lat, n.p. Jan Ciepliński i Piotr Kuczaj, amatorzy – zdobywcy nagród w konkursach ogólnopolskich, n.p. Karol Pałka, oraz osoby dopiero rozpoczynające przygodę z fotografią.


Większość członków RTF to osoby, zamieszkałe w Rabce-Zdroju i Chabówce. Jedną trzecią grona założycielskiego stanowią fotograficy mieszkający poza naszą gminą: w Skomielnej Białej, Myślenicach, Nowym Targu. Lipnicy Wielkiej, Dursztynie, Skawie i Modlnicy.

Stowarzyszenie ma charakter otwarty, terenem jego działania jest cały kraj, a za zgodą dyrektor Joanny Lelek, jego siedziba mieści się w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Parkowa 5, 34-700 Rabka-Zdrój.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.