PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Odnowiona muszla koncertowa, dach nad amfiteatrem

Środa, 13 października 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Odnowiona muszla koncertowa, dach nad amfiteatremJeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na remont i rozbudowę muszli koncertowej oraz wykonanie zadaszenia nad amfiteatrem. Projekt architektoniczno – budowlany przygotował rabczański architekt Witold Gunia. Przewiduje on szereg prac. Oparty o konstrukcje z drewna klejonego i pokryty blachą miedzianą dach przykryje całą widownię amfiteatru mieszczącego 640 miejsc siedzących. W rozbudowanej od zaplecza muszli koncertowej znajdą się toalety dla publiczności wraz z toaletą dla osób niepełnosprawnych, biuro imprez wraz z zapleczem socjalno – sanitarnym, trzy garderoby, sala prób, pomieszczenie techniczne, pomieszczenie sanitarne dla artystów i obsługi technicznej. Tym samym zaplecze powiększy swą powierzchnię z 115 m2 obecnych do 259 m2 w przyszłości. Nad sceną zamontowany zostanie dodatkowy dach o konstrukcji stalowej pokryty szkłem organicznym. Wymieniony zostanie też dach na muszli (blacha miedziana). Przewidziano także wymianę i uzupełnienie zniszczonego oszalowania drewnianego i zabezpieczenie elementów drewnianych preparatami przeciwko korozji biologicznej i ogniowi.


Gruntownemu remontowi poddane zostaną również piwnice pod muszlą pełniące role zaplecza magazynowo-technicznego. W samej muszli zostanie wymieniona nawierzchnia (podłoga) na nową, drewnianą. Amfiteatr będzie dobrze przystosowany do korzystania zeń przez osoby niepełnosprawne na wózkach. Przewidziano system pochylni przy wejściu głównym jak również na widowni. Schody będą wyposażone w podchwyty boczne i centralny. W pomieszczeniach muszli założone zostaną drzwi bez progów.

Projekt przewiduje również wymianę płytek kamiennych stanowiących obecnie posadzkę amfiteatru. Obrzeża schodów wyłożone zostaną krawężnikami z granitu, a nawierzchnia (890 m2) – kostką brukową, taką jak na deptaku. Zainstalowane zostaną również poręcze (balustrady).

Cały teren zostanie odwodniony, a wody opadowe z połaci dachów będą odprowadzane do miejskiej sieci kanalizacji burzowej za pośrednictwem rynien i rur spustowych. Wreszcie, wyłożona zostanie brukiem, odwodniona i oświetlona droga dojazdowa pod muszlę prowadząca od ul. Chopina.

Prace, które rozpoczną się na wiosnę, będą finansowane w większości ze środków pozyskanych przez miasto z Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Zadaszenie amfiteatru to III etap projektu przygotowanego w 2008 roku o nazwie „Budowa typowej infrastruktury uzdrowiskowej w Parku Zdrojowym w postaci pijalni, tężni solankowych, kiwajki na źródle solankowym i muszli koncertowej - wartość całego projektu wynosi 7.154.780,22 zł, w tym wartość wnioskowanego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 4.399.689,94 zł. W 2009 roku oddano do użytku tężnię i pijalnię wód, w roku bieżącym wykonywana jest przebudowa źródła „Helena” wraz z kiwajką, a zmodernizowany amfiteatr będzie oddany do użytku latem przyszłego roku. Więcej na www.rabka.pl.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.