PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Rabka nadal w czołówce gmin

Piątek, 22 października 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Rabka nadal w czołówce gminWedług opublikowanego w marcu b.r. rankingu dziennika „Rzeczpospolita” Rabka-Zdrój znalazła się na czternastym miejscu w kraju i pierwszym miejscu w Małopolsce pośród gmin miejsko-wiejskich kategorii pozyskania środków z funduszy Unii Europejskiej w latach 2007-2009. 4 984 złote w przeliczeniu na jednego mieszkańca, to kwota jaką wszyscy beneficjenci pozyskali ze środków Unii Europejskiej. Łączna suma środków pozyskanych przez instytucje, urzędy, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe to ponad 85 mln zł. Na kwotę tę złożyły się przede wszystkim środki pozyskane przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc na budowę Kliniki Mukowiscydozy i Bronchoskopii, Fundację Rozwoju Regionu Rabka na pomoc dla lokalnych przedsiębiorców i projekty edukacyjne, przedsiębiorców na rozwój ich firm oraz środki pozyskane przez samorząd miasta na rewitalizację parku zdrojowego, budowę tężni i pijalni wód, budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2, budowę chodnika w Ponicach, zadaszenie amfiteatru, jak również środki pozyskane przez powiat nowotarski na budowę sali gimnastycznej przy I LO.


Tymczasem we wrześniu „Dziennik Gazeta Prawna” przeprowadził własny ranking stosując skomplikowany system punktowy. Objęte nim zostały projekty unijne z lat 2007-2010. W tym rankingu pn. „Europejska Gmina – Europejskie Miasto 2010” Rabka otrzymała wyróżnienie plasując się na 11 miejscu w województwie. Wyprzedziły nas tylko duże miasta – Kraków, Nowy Sącz, Chrzanów, Nowy Targ, ale my z kolei wyprzedziliśmy Krynicę, Wieliczkę i Oświęcim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.