PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Rabka nadal w czołówce gmin

Piątek, 22 października 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Rabka nadal w czołówce gminWedług opublikowanego w marcu b.r. rankingu dziennika „Rzeczpospolita” Rabka-Zdrój znalazła się na czternastym miejscu w kraju i pierwszym miejscu w Małopolsce pośród gmin miejsko-wiejskich kategorii pozyskania środków z funduszy Unii Europejskiej w latach 2007-2009. 4 984 złote w przeliczeniu na jednego mieszkańca, to kwota jaką wszyscy beneficjenci pozyskali ze środków Unii Europejskiej. Łączna suma środków pozyskanych przez instytucje, urzędy, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe to ponad 85 mln zł. Na kwotę tę złożyły się przede wszystkim środki pozyskane przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc na budowę Kliniki Mukowiscydozy i Bronchoskopii, Fundację Rozwoju Regionu Rabka na pomoc dla lokalnych przedsiębiorców i projekty edukacyjne, przedsiębiorców na rozwój ich firm oraz środki pozyskane przez samorząd miasta na rewitalizację parku zdrojowego, budowę tężni i pijalni wód, budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2, budowę chodnika w Ponicach, zadaszenie amfiteatru, jak również środki pozyskane przez powiat nowotarski na budowę sali gimnastycznej przy I LO.


Tymczasem we wrześniu „Dziennik Gazeta Prawna” przeprowadził własny ranking stosując skomplikowany system punktowy. Objęte nim zostały projekty unijne z lat 2007-2010. W tym rankingu pn. „Europejska Gmina – Europejskie Miasto 2010” Rabka otrzymała wyróżnienie plasując się na 11 miejscu w województwie. Wyprzedziły nas tylko duże miasta – Kraków, Nowy Sącz, Chrzanów, Nowy Targ, ale my z kolei wyprzedziliśmy Krynicę, Wieliczkę i Oświęcim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.