PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

W obronie szpitala

Wtorek, 12 lipca 2011 r.
Autor: AKS

fot. Jan CieplińskiPrzez trzy dni trwał protest w obronie Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdrój. Jego celem było powiadomienie mediów i opinii publicznej o dramatycznej sytuacji placówki. Pracownicy szpitala oraz liczni mieszkańcy Rabki przechodzili przez przejście dla pieszych i w ten sposób każdego dnia przez kilka godzin blokowali zakopiankę w pobliżu kościoła na Piątkowej Górze w Chabówce. Co jakiś czas samochody były jednak przepuszczane, aby zupełnie nie sparaliżować ruchu na tej trasie. Do akcji przyłączyło się także wiele lokalnych organizacji i stowarzyszeń oraz radni.


- Wygraliśmy konkursy. Leczymy pacjentów od początku roku i oczekujemy za wykonane usługi zapłaty. Liczymy, że władze Funduszu dostrzegą patologię systemu i doprowadzą do rozwiązania tej nierozwiązywalnej do tej pory sytuacji. Ubolewamy, że trzeba sięgać do tak ekstremalnych środków, ale próby rozwiązania problemu na drodze administracyjnej nie przynoszą skutku. Napotykamy na mur złej woli i niezrozumienia. Aktualnie oczekujemy na reakcję władz Funduszu. W przypadku kontynuowania aktualnej polityki w stosunku do naszej Placówki, akcja protestacyjna będzie kontynuowana przed siedzibą NFZ – wyjaśnia Małgorzata Skwarek, prezes zarządu Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.