PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Spotkanie opłatkowe Harcerskiego Kręgu Instruktorów Seniorów

Poniedziałek, 21 stycznia 2013 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan CieplińskiPrezentować sobą postawę przekonywującą, że jestem nadal harcerzem, pielęgnować u siebie wrażliwość na potrzeby innych – szczególnie wobec tych, których los dotknął cierpieniem. Wykrzesać z siebie tyle siły, by częściej sięgać do archiwum własnego umysłu, wydobywać z niego to wszystko, co poświadcza o wartościach mojej służby harcerskiej, a może więcej – tego co wokół niej się działo.


Przejść jeszcze raz po śladach własnego szlaku, by nie spisać tych wartości na stratę kwitując powiedzeniem „to już było”, lecz by wzmacniać motywacje do działania, wzmacniać w sobie optymizm i radość życia - te słowa wypowiedział Komendant Harcerskiego Kręgu Seniorów - hm Jacek Niziołek  w swojej gawędzie  prosząc, by treść ich przejęli Harcerze Seniorzy jako własne. Jeszcze z okazji Świąt i Nowego Roku na uroczystej zbiórce licznie spotkali się oni w budynku Zespołu Szkól przy Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowym w Rabce Zdroju, gdzie jeszcze w niedalekiej przeszłości uczyli się mali pacjenci hartu ducha i radości życia aż w 17 drużynach zuchowych i harcerskich Nieprzetartego Szlaku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    30 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.