PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Warsztaty dla osób niepełnosprawnych w zakresie przygotowania scenografii

Sobota, 11 lipca 2015 r.
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

Warsztaty dla osób niepełnosprawnych w zakresie przygotowania scenografiiTrzy tygodnie - od 15 czerwca do 3 lipca trwały zorganizowane w Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju warsztaty przygotowania scenografii do spektaklu pt. "Idę swobodnie, boso" w oparciu o poezję Antoniny Zachary-Wnękowej, w których brali udział podopieczni PŚDS „Promyk” w Nowym Targu, ŚDS „Radość życia” w Rabce-Zdroju, PSOUU w Rabce-Zdroju, ŚDS w Jabłonce oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Jabłonce. Spotkania warsztatowe były częścią projektu pn. „Integracja w powiecie nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych – edycja II”, który Powiat Nowotarski realizuje przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Celem przeprowadzonych spotkań warsztatowych był rozwój zainteresowań plastycznych uczestników, które wykorzystywane w celach leczniczych mogą usprawniać zaburzoną motorykę i stymulować rozwój zdolności manualnych. Organizacja warsztatów była także okazją do podkreślenia roli placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz do wzajemnego poznania się ich podopiecznych.

Warsztaty prowadziły doświadczone w pracy z osobami niepełnosprawnymi instruktorki oraz znana w regionie artystka z niepełnosprawnością, Sylwia Mensfeld, której prace zyskały sławę i uznanie w całym województwie. Podczas spotkań uczestnikom zaprezentowane zostały zbiory scenograficzne teatru, a także proces przygotowania profesjonalnego spektaklu. Osoby biorące udział w spotkaniach warsztatowych analizowały wiersze lokalnej artystki Antoniny Zachary-Wnękowej, poznawały techniki papieroplastyki, formowały figury przestrzenne z krepiny i styropianu a także tworzyły całe instalacje, które wykorzystane zostaną na scenie. Uczestnicy z pomocą prowadzących stworzyli scenografię, która posłuży do wystawienia spektaklu integracyjnego przygotowanego podczas warsztatów teatralnych, które „Rabcio” przeprowadzi w lipcu br.

Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz upominki, będące pamiątką wspólnie spędzonego czasu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.