PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

L.U.C gościem Festiwalu Animacji w Rabce-Zdrój

Sobota, 11 września 2010 r.
Autor: AKS

fot.L.GawrońskiW sobotę 11 września, w Kinie Śnieżka w Rabce-Zdrój, Łukasz L.U.C Rostkowski – laureat tegorocznego Paszportu Polityki, zaprezentuje swój głośny projekt PLANET L.U.C. Widzownie nie powinni jednak spodziewać się zwykłego koncertu. Będzie to bowiem performance łączący w sobie muzykę, słowa oraz elementy parateatralne.


L.U.C przyjął zaproszenie organizatorów Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej (FATiF), ponieważ dzięki swej multimedialności PLANET L.U.C świetnie wpisuje się w ideę tej imprezy. FATiF, planowany na 10-12 września br., odbędzie się w Rabce-Zdrój już po raz czwarty, a unikatowa formuła festiwalu łączy teatr lalkowy z filmem animowanym oraz innymi pokrewnymi dziedzinami jak sztuki wizualne, taniec i muzyka.
L.U.C jest z kolei autorem i wyznawcą koncepcji „4 Galaktyk Sztuki”, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech sfer sztuki – muzyki, słowa, filmu i grafiki.

Dlatego też, opublikowane w 2008 roku, PLANET L.U.C jest multimedialnym wydawnictwem przekrojowo wykorzystującym właśnie te cztery dziedziny. Głównym wątkiem projektu jest oczywiście album muzyczny, na którym oprócz wielu zdolnych instrumentalistów, w ramach idei „podaj dalej” pojawiły się także takie osobowości jak Urszula Dudziak, Fokus, Rahim i Zgas, a zarazem młodzi, promowani przez L.U.Ca debiutanci – kiRk.binarny i Ńemy. Album uzupełniono książką autorstwa L.U.Ca oraz filmem Piotra Bartosa i grafikami Przemka Słowika.

PLANET L.U.C jest satyrycznym manifestem, a podczas trwającego blisko półtorej godziny koncertu, L.U.C wraz z zespołem przeprowadza publiczność przez całą swoją planetę: od gorzkiego SztamPolandu, aż do wyimaginowanej krainy Witu. Podróż ta stanowi swoisty komentarz dotyczący mentalności Polaków oraz wyraża bunt przeciwko „soviet mental” i często żenującej popkulturze.

Dodatkowo, specjalnie opracowane kostiumy oraz rekwizyty pozwalają artystom na realizację paraspektaklu. Syntetyczne bity zostają zaś zastąpione przez fenomenalne beatboxy Zgasa – dwukrotnego mistrza Polski w tej dziedzinie. Wszystko razem stanowi nieklasyfikowaną mieszankę gatunkową, okraszoną jazzowymi improwizacjami i solówkami doskonałych muzyków. Żaden koncert PLANET L.U.C nie przebiega w taki sam sposób, każdy jest niepowtarzalną i wyjątkową przygodą.

Na kolejną wersję PLANET L.U.C zapraszamy w sobotę 11 września, na godz. 22:00 do Kina Śnieżka, przy ul.  Nowy Świat 8 w Rabce-Zdrój. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kinie Śnieżka, codziennie w godzinach od 18:00 – 22:00 (rezerwacje: lokomotywa.rabka@gmail.com).

Więcej informacji o artyście znaleźć można na: www.eluce.pl, a o Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej na: www.fatif.region-rabka.pl oraz stronie organizatora festiwalu: www.lokomotywa.org.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska XIXSpinka góralska XIXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z srebrną małą szarotką. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 15 cm.
    260 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.