PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

L.U.C gościem Festiwalu Animacji w Rabce-Zdrój

Sobota, 11 września 2010 r.
Autor: AKS

fot.L.GawrońskiW sobotę 11 września, w Kinie Śnieżka w Rabce-Zdrój, Łukasz L.U.C Rostkowski – laureat tegorocznego Paszportu Polityki, zaprezentuje swój głośny projekt PLANET L.U.C. Widzownie nie powinni jednak spodziewać się zwykłego koncertu. Będzie to bowiem performance łączący w sobie muzykę, słowa oraz elementy parateatralne.


L.U.C przyjął zaproszenie organizatorów Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej (FATiF), ponieważ dzięki swej multimedialności PLANET L.U.C świetnie wpisuje się w ideę tej imprezy. FATiF, planowany na 10-12 września br., odbędzie się w Rabce-Zdrój już po raz czwarty, a unikatowa formuła festiwalu łączy teatr lalkowy z filmem animowanym oraz innymi pokrewnymi dziedzinami jak sztuki wizualne, taniec i muzyka.
L.U.C jest z kolei autorem i wyznawcą koncepcji „4 Galaktyk Sztuki”, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech sfer sztuki – muzyki, słowa, filmu i grafiki.

Dlatego też, opublikowane w 2008 roku, PLANET L.U.C jest multimedialnym wydawnictwem przekrojowo wykorzystującym właśnie te cztery dziedziny. Głównym wątkiem projektu jest oczywiście album muzyczny, na którym oprócz wielu zdolnych instrumentalistów, w ramach idei „podaj dalej” pojawiły się także takie osobowości jak Urszula Dudziak, Fokus, Rahim i Zgas, a zarazem młodzi, promowani przez L.U.Ca debiutanci – kiRk.binarny i Ńemy. Album uzupełniono książką autorstwa L.U.Ca oraz filmem Piotra Bartosa i grafikami Przemka Słowika.

PLANET L.U.C jest satyrycznym manifestem, a podczas trwającego blisko półtorej godziny koncertu, L.U.C wraz z zespołem przeprowadza publiczność przez całą swoją planetę: od gorzkiego SztamPolandu, aż do wyimaginowanej krainy Witu. Podróż ta stanowi swoisty komentarz dotyczący mentalności Polaków oraz wyraża bunt przeciwko „soviet mental” i często żenującej popkulturze.

Dodatkowo, specjalnie opracowane kostiumy oraz rekwizyty pozwalają artystom na realizację paraspektaklu. Syntetyczne bity zostają zaś zastąpione przez fenomenalne beatboxy Zgasa – dwukrotnego mistrza Polski w tej dziedzinie. Wszystko razem stanowi nieklasyfikowaną mieszankę gatunkową, okraszoną jazzowymi improwizacjami i solówkami doskonałych muzyków. Żaden koncert PLANET L.U.C nie przebiega w taki sam sposób, każdy jest niepowtarzalną i wyjątkową przygodą.

Na kolejną wersję PLANET L.U.C zapraszamy w sobotę 11 września, na godz. 22:00 do Kina Śnieżka, przy ul.  Nowy Świat 8 w Rabce-Zdrój. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kinie Śnieżka, codziennie w godzinach od 18:00 – 22:00 (rezerwacje: lokomotywa.rabka@gmail.com).

Więcej informacji o artyście znaleźć można na: www.eluce.pl, a o Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej na: www.fatif.region-rabka.pl oraz stronie organizatora festiwalu: www.lokomotywa.org.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.