PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Koncert jazzowy Rafał Sarnecki Group

Poniedziałek, 28 stycznia 2013 r.
Autor: AKS

Koncert jazzowy Rafał Sarnecki GroupZapraszamy na muzyczna ucztę w KK "Między Słowami" 28 stycznia o godz. 21.00. Wstęp 15 pln.


Rafał Sarnecki - gitara
Wojciech Pulcyn - kontrabas
 Dawid Fortuna - perkusja
goscinnie Paweł Karczmarczyk - piano

Rafał Sarnecki - Gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w 1982 roku w Warszawie. Już w 2002 roku został zauważony na "Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City 2002", gdzie otrzymał pierwszą nagrodę. Od 2005 roku mieszka w Nowym Jorku, gdzie po otrzymaniu stypendium naukowego rozpoczął studia na prestiżowym wydziale jazzu w New School University. Studia te ukończył z wyróżnieniem. Kontynuując naukę w Nowym Jorku w maju 2010 roku ukończył również studia magisterskie na wydziale jazzu w Queens College CUNY. Koncertował w wielu krajach Europy, w Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Miał zaszczyt wystąpić na scenie obok takich gwiazd polskiej i światowej sceny jazzowej jak: Gary Thomas, Ben Wendel, Janusz Muniak, Wojciech Karolak, Aga Zaryan, Adam Pierończyk czy Zbigniew Wegehaupt.

Na początku 2008r Rafał nagrał z własnym kwartetem swoją pierwszą autorską płytę zatytułowaną: "Songs From A New Place". Płyta zawiera kompozycje Rafała i ukazała się w sklepach w październiku 2008r. W 2009 roku była nominowana do nagrody FRYDERYK 2009 w kategorii "Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku." W lutym 2011 ukazała się druga płyta zatytułowana "The Madman Rambles Again". Płyta została wydana przez prestiżową hiszpańską wytwórnię Fresh Sound New Talent i jest aktualnie w dystrybucji w wielu krajach Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej. Wśród artystów, którzy nagrywali dla tej wytwórni są takie gwiazdy muzyki jazzowej jak Brad Mehldau, Kurt Rosenwinkel czy Chris Cheek. Nowy album zdobył już wiele pozytywnych recenzji w prasie zarówno polskiej jak i zagranicznej. Amerykański portal internetowy All About Jazz wymienił “The Madman Rambles Again” wśród najciekawszych albumów jazzowych 2011 roku. Czasopismo “Hi-Fi i Muzyka” przyznało płycie “Wyróżnienie Roku 2011”.

"Kompozycje własne Sarneckiego łączą górnolotny liryzm, właściwy polskiej kulturze muzycznej, z niespotykanym, całkowicie rozbrajającym sposobem budowania długich i zawiłych fraz muzycznych". 

Howard Reich, 9.11.2010. Chicago Tribune 

"Bardzo ciekawa płyta, świetnie napisana, doskonale zagrana. Rafał Sarnecki to kompozytor i muzyk o którym na pewno usłyszymy. Czuje się nowojorski touch. Kompozycje są spójne, ciekawe. Doskonale się tego słucha. Bomba. Gorąco polecam." 

Tomasz Stańko o płycie „The Madman Rambles Again” 

"Sarnecki (...) confirms his chops as a soloist in addition to his obvious strengths as a composer (...) It's clear that an enormous amount of effort went into crafting this album, and the result is worthy of a serious listen."
Greg Simmons o płycie „The Madman Rambles Again“, All About Jazz 

"Imponujące, że ten młody artysta ma już tyle do powiedzenia, a słucha się go z zapartym tchem." - Życie Warszawy

Linki: www.rafalsarnecki.com
http://www.facebook.com/pages/Paweł-Kaczmarczyk-Audiofeeling-Band/10150151196775217?fref=ts

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIXSpinka góralska XIXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z srebrną małą szarotką. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 15 cm.
    260 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.