PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Park Rozrywki Rabkoland już 26 kwietnia!

Sobota, 26 kwietnia 2014 r.
Autor: Czesław Bajer

Park Rozrywki Rabkoland już 26 kwietnia!Otwarcie sezonu w Parku Rozrywki Rabkoland już 26 kwietnia! Rabkoland to magiczne miejsce, uważane przez wielu fachowców z branży parków za najsympatyczniejszy i najlepiej zorganizowany park rozrywki w Polsce. W tym sezonie Rabkoland postawił poprzeczkę jeszcze wyżej, kumulując ogromną ilość nowości, gościnnych występów i modernizacji istniejących już obiektów. W parku zagości też kilku artystów z występami na żywo.


Wielki Cyrk
Pierwszą i jedną z najciekawszych atrakcji tego sezonu będzie Wielki Cyrk Rabkoland! W prawdziwym namiocie cyrkowym w rytm muzyki będzie tańczyło i śpiewało prawie 100 ruchomych figur. W środku na swoją widownię czekać będą klauny, tresowany lew, ogromne trzymetrowe słonie, orkiestra, akrobaci i wielu innych cyrkowych artystów. Wszystko można obejrzeć z perspektywy samochodzika na szynach, gdzie znajdzie się miejsce dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci.  W żadnym parku w Polsce nie ma tylu figur ruchomych, co w parku Rabkoland, a co więcej, w żadnym nie ma tylu figur ruchomych, co w tej jednej atrakcji.

Nowy Pałac Strachów
W tym roku całkowicie odmieniony i zmodernizowany, jednym słowem zaprojektowany na nowo został Straszny Dwór, czyli ulubiona atrakcja tych, którzy lubią się bać. Straszny Dwór ma ponad 13 pomieszczeń, w których można spotkać niezwykłe postacie.  W środku, oprócz Wielkiego Pająka zamieszkało kilkanaście ruchomych figur a nad głowami latają ogromne nietoperze, wszystkie pomieszczenia aż huczą od niezliczonej ilości straszących odgłosów i dźwięków. Będzie strasznie!
Nowe Muzeum Rekordów
W tym sezonie Rabkoland przygotował również prawdziwą rewolucję w znanym już Muzeum Rekordów i Osobliwości. Muzeum zostało przeniesione w zupełnie nowe miejsce i zmieniło całkowicie swoje oblicze. To niezwykle ciekawa atrakcja edukacyjna, podzielona na 8 stref tematycznych m.in.  galeria chwały, ludzkie ciało, dzieła człowieka, budowle i obiekty, zagadki umysłu itp. W tym roku będzie można ustanowić swój własny rekord w staniu na jednej nodze, gdzie pod koniec sezonu zostanie wyznaczony zwycięzca.
Sklep.rabkoland.pl
Zupełnie nowy będzie też sklep z zabawkami, w którym znajdzie się niezliczona ilość autorskich pamiątek, zabawek edukacyjnych, kukiełek i pluszaków.
Teatr Kukiełkowy
Od 27 kwietnia w każdy weekend oraz codziennie przez okres wakacji będzie odbywał się Teatr Kukiełkowy gdzie oprócz obejrzenia występów będzie można poznać tajniki teatru i zajrzeć za kurtynę. Dzięki obecności animatorów będzie można nauczyć się sztuki operowania kukiełką, poznać ich zakres ruchu oraz wcielić się w wymarzone bajkowe postacie.
Akademia Magii Rabkoland
Rabkoland nawiązał również współpracę z Beskidzkim Teatrem Iluzji.  Pan Rafał Mulka jest  m.in. półfinalistą IV edycji Mam Talent, a na swoim koncie ma liczne występy przed publicznością. Jego działalność artystyczna charakteryzuje się niezwykłymi zwrotami akcji oraz w całości angażuje całą publiczność, a jego kanał na Youtube bije rekordy oglądalności. Jego występy będą gościły u nas aż 8 razy (4.05, 1.06, 29.06, 6.07, 20.07, 27.07. 3.08, 17.08). Zapraszamy również na nasz Fanpage gdzie cyklicznie będą się pojawiały występy Beskidzkiego Teatru Iluzji, które będą przedsmakiem występów na żywo.
Lecimywkulki
Niezwykłą rodzinną podróż w Rabkolandzie będzie również można w tym roku wzbogacić o walory edukacyjne. Wśród wszystkich rozrywkowych atrakcji znaleźlimy bowiem miejsce na angażującą dzieci edukacyjną wystawę lecimywkulki. Choć nazwa jest mało poważna, to kryją się za nią poważne walory edukacyjne, a dzieci nie będą mogły przestać „uczyć się“ praw fizyki. To debiut tej wystawy w Polsce, choć jak zapewniają jej twórcy przeszła już wiele testów wśród obcojęzycznej młodzieży.

Wielki młyn, Odwrócony Dom, Wesoła Farma....
Oprócz tego na gości czekają znane i lubiane atrakcje czyli; Teatr Ruchomych Figur Wesoła Farma, Odwrócony Dom, Muzeum Orderu Uśmiechu, karuzele Musik Express, Balerina, Cancan, kolejka Thunderbolt, łódź piracka wiking, wielkie 28-metrowe koło młyńskie, rurapark, konwój wokół wieży eiffla, pontony i rowerki wodne, najpiękniejsza w Polsce oryginalna karuzela wenecka, podróż safari, dwie autoskuternie (dla dzieci i dorosłych), zjeżdżalnie, dmuchańce, konwoje wodne i mnóstwo innych atrakcji w tym, rozlokowane w całym parku Bajkowe Historie. Na terenie Rabkolandu nie brakuje również punktów gastronomicznych gdzie zjecie nie tylko pyszne lody i frytki.
Magicznie miasteczko Rabkoland rusza już 26 kwietnia, w pierwszą sobotę po świętach, nowością tego sezonu będzie również przedłużenie sezonu aż o 3 tygodnie tj. do 19 października.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Spinka góralska XIXSpinka góralska XIXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z srebrną małą szarotką. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 15 cm.
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.