PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Bezpieczne Wakacje

Sobota, 28 lipca 2018 r.
Autor: Dariusz PAPROCKI

Bezpieczne WakacjeW dniu 28 lipca o godz. 16.00 w Rabczańskim Amfiteatrze Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo Kondycyjny w Zakopanem, Ochotnicza Straż Pożarna w Rdzawce oraz Miejski Ośrodek Kultury w w Rabce Zdrój przyłączając się do Akcji Bezpieczne Wakacje organizują dla wszystkich zarówno tych najmłodszych jak i najstarszych piknik rodzinny mający na celu zapobieganie negatywnych oraz propagowanie poprawnych zachowań podczas wakacji ale i także w życiu codziennym.


Pod Patronatem Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Edwarda Siarki oraz Burmistrz Rabki Zdrój na pikniku będzie można skorzystać:
-symulator dachowania, dzięki któremu uczestnicy doświadczą jakie siły działają na kierowcę i pasażera dachującego samochodu oraz jak ważne jest w czasie jazdy posiadanie zapiętych pasów bezpieczeństwa.
- symulator zderzeń będzie można przekonać się, jakie siły działają na organizm ludzki w trakcie zderzenia pojazdu z przeszkodą
- symulator jazdy  3D, dzięki któremu każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności podczas wykonywania manewrów skrętu: gokartowego, szosowego i parkingowego oraz sprawdzić drogę zatrzymania pojazdu
- Tor w alkogoglach który pozwoli na konfrontację własnych wyobrażeń o jeździe pod wpływem alkoholu.
- pokaz praktyczny uwalniania osób zakleszczonych w pojazdach
 
"Rodzinny Piknik Bezpieczne Wakacje" - bezpieczeństwo na drogach, w górach, wodach wezmą udział:
Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej
Oddział Żandarmerii Wojskowej z Krakowa
Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu
Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Rabki Zdrój
Grupa Podhalańska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rabce Zdrój
Ratownictwo Wodne na rzekach Górskich z Kościeliska
Ochotnicza Straż Pożarna w Rdzawce
Ochotnicza Straż Pożarna Ponice
Ochotnicza Straż Pożarna Chabówka
Ochotnicza Straż Pożarna Kościelisko
Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.