PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ratułów

Kultura

Ratułowiańskie Posiady

Niedziela, 19 sierpnia 2012 r.
Autor: CKIP Czarny Dunajec

fot. Archiwum OrganizatorówW niedzielę 12 sierpnia w Ratułowie obok siedziby ZP "Dominówka" odbyły się Ratułowiańskie Posiady. Impreza ta była okazją do wspólnej zabawy i serdecznych rodzinnych spotkań. Organizatorami festynu rodzinnego było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, sołtys Antonina Żegleń wraz z radą sołecka, Oddział Związku Podhalan w Ratułowie oraz OSP w Ratułowie Górnym i Dolnem.


Uroczystego otwarcia imprezy dokonała sołtys wsi Antonina Żegleń i Prezes ZP Halina Szeliga, życząć wszystkim słonecznego i udanego festynu.

Festyn rozpoczął się występem miejscowego zespołu regionalnego "Tatry" z Ratułowa. Na deskach sceny zaprezentował się również zespół z Bustryku ze sztuką "Nomowiny".

Niezmordowane maluchy dawały upust swojej energii skacząc i zjeżdżając na bajecznie kolorowych zjeżdżalniach. Zabawa była wyśmienita. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji: gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a było tego bardzo dużo. Zabawom i relaksowi na świeżym powietrzu przy lekkich opadach deszczu sprzyjała znakomita, miła, rodzinna atmosfera. Koordynatorami wszystkich konkursów byli Wojciech Zawiła i Marek Szuba. Festyn zgromadził ludzi nie tylko z Ratułowa, ale i rodziny z całej Gminy Czarny Dunajec oraz turystów przebywających na
Podhalu. Do późnych godzin wieczornych wszyscy bawili się przy muzyce zespołu Śwarni z Suchego.

Rada Sołecka wraz z Sołtysem Ratułowa, serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i osobom, które przyczyniły się do zorganizowania festynu "Posiady u Domina" w Ratułowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.