PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rogoźnik

Zaproszenia

Dożynki Parafialne oraz VII Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. J. Tischnera

17–18 sierpnia 2013 r.
Autor: AKS

Dożynki Parafialne oraz VII Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. J. TischneraSołtys wsi Rogoźnik Kazimierz Zubek, Rada Sołecka wsi Rogoźnik, właściciel Stadniny Koni *Dworna* Jan Bobek oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik zapraszają w dniach 17-18 sierpnia do Rogoźnika na Dożynki Parafialne oraz VII Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera.


W tym roku podobnie jak w latach poprzednich wspólnie organizujemy na terenie Stadniny Koni „Dworna” w Rogoźniku Gminne Zawody Jeździeckie połączone z Dożynkami Parafialnymi , którym patronuje Ks. Prof. Józef Tischner.

18 sierpnia od godz.15.00 odbywać  się będą trzy konkursy ujeżdżenia. Wdzięk, szyk, elegancja, tak można krótko scharakteryzować tę dyscyplinę sportową.

W niedzielę 19 sierpnia serdecznie zapraszamy do Kościoła Parafialnego w Rogoźniku na Dożynkową Mszę Świętą podczas której podziękujemy Panu Bogu za zebrane w tym roku plony. Wyrazem tego podziękowania będą złożone na ołtarzu wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców Rogoźnika i Starego Bystrego.

Po Mszy Św. spotkamy się w Stadninie Koni „DWORNA” gdzie oprócz czterech konkursów w skokach przez przeszkody odbędzie się cała towarzysząca impreza kulturalna.

Wystąpią: 

-zespół regionaly „Skałka”  działający przy Szkole Podstawowej w Rogoźniku ,

-muzycy Karola Symka ze Słowacji ,

-zespół  muzyczny  „CANTO”,

-zespól góralski „ Turnie ” ze Starego Bystrego ,

- zespoł „ AJAYU FUSIÓN BOLIVIA” .

Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będzie loteria fantowa „ Wspieraj Rogoźnik ”, a w niej wiele interesujących nagród w tym główna nagroda prawdziwy KOŃ.

Na zakończenie ognisko i zabawa do białego rana.

Podczas całej imprezy nie zabraknie grilla, „wojskowej” grochówki z kotła , tradycyjnego góralskiego jedzenia , do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w tym, dmuchane zamki , trampoliny oraz stoiska z zabawkami i wiele innych .

Organizując naszą imprezę chcemy poszerzać grono dzieci i młodzieży uprawiających sporty czynne w tym jeździectwo. Naszym celem jest również podtrzymywanie tradycji regionalnych jakimi są niewątpliwie organizowane w naszej miejscowości od wielu lat dożynki. Zachęcamy również całe rodziny do czynnego wypoczynku w dobrej i radosnej atmosferze. W głównej mierze za cel stawiamy rozwój miejscowości i poprawę warunków życia mieszkańców przez propagowanie sportu, turystyki i kultury regionu.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik jest organizacją stosunkowa „młodą”, lecz zrzeszającą ludzi pełnych zaangażowania w życie społeczne i chętnie niosących pomoc w różnych dziedzinach życia i to zarówno instytucjom, firmom jak również osobom fizycznym. Zaś stadnina koni „Dworna” należy do pionierów w dziedzinie krzewienia turystyki konnej i sportów hipicznych, może się tu szczycić tym że wyszła z niej mistrzyni Polski juniorów w ujeżdżaniu Patrycja Paluch.

Wymienione wcześniej podmioty organizują wspólne przedsięwzięcia mające na celu ściągniecie do miejscowości jak największej liczby turystów , celem zwiększenia lokalnego rynku gospodarczego.

W trakcie trwania imprez zarabiają takie organizacje jak:

 • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. ks. prof. J. Tischnera, która dzięki zarobionym środkom zakupiła do szkoły wyposażenie ułatwiaj naukę dzieciom, miedzy innymi nagłośnienie, telewizor, aparat fotograficzny, kamerę.

 • OSP Rogoźnik. Druhowie dzięki pozyskanym środkom wyremontowali częściowo remizę, zakupili cześć sprzętu bojowego i umundurowania.

 • OAZA, dzieci w większości zarobione pieniądze przekazały na cele charytatywne, a pozostałe na organizację konkursów parafialnych.

 • Koło Gospodyń Wiejskich , które za zarobione pieniądze doposażyło swój „warsztat” celem promowania tradycji regionalnych.

• Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik zarobione środki zamierza zainwestować bezpośrednio w poprawę infrastruktury lokalnej, oraz pośrednio poprzez udział w projektach Unii Europejskiej .

Zawody Jeździeckie o „Puchar Tatr”, połączone z dożynkami konsolidują społeczność wiejską i parafialną. W realizację tej imprezy mieszkańcy Rogoźnika wkładają  co roku dużo  własnych sił, środków i poświęcenia.

W zawodach jeździeckich biorą udział zawodnicy z całej Polski, a także ze Słowacji. Na imprezę zapraszani są i goszczą posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, a także przedstawiciele lokalnej władzy samorządowej w tym wójtowie, burmistrzowie i starostowie w tym również ze Słowacji.

Na imprezę przybywają goście z całej Polski i zagranicy, przez cały czas trwania imprezy przewija się nawet kilka tysięcy uczestników. Zeszłoroczne zawody oraz towarzyszący festyn cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu sympatyków jeździectwa, osób dorosłych, młodzieży i dzieci, obserwowało imprezę oraz uczestniczyło w dodatkowych atrakcjach.

Liczymy, że w tym roku na nasze zaproszenie odpowie również duża ilość klubów jeździeckich oraz odwiedzi nas duża ilość osób kibicujących. Na pewno będziemy starali się uświetnić naszą imprezę dodatkowymi atrakcjami , a pomysłów na pewno nam nie zabraknie.

Atrakcji  jest naprawdę niemało, dlatego wszystkich jeszcze raz serdecznie zapraszamy do Rogoźnika. 

Sołtys Wsi Rogoźnik i Prezes  Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rogoźnik - Kazimierz Zubek

Vice Prezes  Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rogoźnik - Adam Hajnos

Właściciel Stadniny Koni „Dworna” – Jan Bobek


 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.