PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Rogoźnik

Wiadomości

Bal w Rogoźniku „Z sercem na dłoni”

Wtorek, 26 kwietnia 2016 r.
Autor: Monika Stanisławska-Pitoń

Bal w Rogoźniku „Z sercem na dłoni”24 kwietnia 2016 roku w sali bankietowej „Pod Skałką” w Rogoźniku odbył się po raz siódmy bal dobroczynny organizowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół działające przy szkołach Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem. Patronat wydarzenia objął aktor Bartłomiej Topa. Licznie zgromadzeni goście brali udział w aukcji charytatywnej przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców- sportowców, artystów i miejscowe firmy. Mój wniosek jest taki że ludzie są ciągle wrażliwi na los dzieci, tych szczególnie pokrzywdzonych, które zmagają się z chorobą, niepełnosprawnością i codziennymi problemami, których zdrowe dzieci nie doświadczają.


Rodziny i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych to prawdziwi bohaterowie naszej rzeczywistości. Na co dzień zmagają się z trudami rehabilitacji, opieką która jest często wyczerpująca fizycznie i psychicznie, trudnymi operacjami. Brak środków finansowych na zakup nowego wózka, dostosowanie łazienki do potrzeb niepełnosprawnego dziecka, kosztowną kurację jest ich wielkim problemem.

Z rozmów z rodzicami wynika ze inne kraje lepiej zajmują się  dziećmi niepełnosprawnymi, często ta opieka jest kompleksowa, a rodzice są odciążani na wiele godzin dziennie z tego trudnego obowiązku. U nas muszą codziennie walczyć z przeciwnościami, brakami finansowymi. Dobrze że istnieją takie szkoły jak Katolickie Szkoły SPSK w Czerwiennem, gdzie dzieci specjalnej troski otaczane są opieką i akceptacją.

Bal poprzedziła msza św. w kościele parafialnym w Rogoźniku, której  poprowadził proboszcz. ks. Andrzej Bukalski.

W programie artystycznym imprezy mogliśmy obejrzeć sztukę pt. „Szukam przyjaciela” grupy teatralnej „Shema” z gimnazjum w Czerwiennem, przygotowaną przez młodych ludzi uczących się w tej szkole. Marzena Słodyczka, absolwentka szkoły integracyjnej w Czerwiennem, zaprezentowała taniec POI, będący grą światła, ruchu i muzyki. Gościom  zagrali członkowie zespołu „Ahaju Fusion Boliwia” - Beto i Tari, ożywiając bal latynoskimi i egzotycznymi nutami.

Stowarzyszenie organizuje turnusy rehabilitacyjne, pielgrzymki, olimpiady integracyjne,  wspiera finansowo w miarę możliwości  podopiecznych ale także dzieci które zgłaszają się po pomoc, bierze udział w szkoleniach i sympozjach w tej dziedzinie.

W ostatnich latach Stowarzyszenie sfinansowało zakup wózków inwalidzkich dla dzieci  z gminy Czarny Dunajec. Ufundowało także wyposażenie sali sensorycznej i rehabilitacyjnej mieszczących się w szkole SPSK w Czerwiennem, z której korzystają dzieci niepełnosprawne w trakcie rehabilitacji, a dzieci sprawne w czasie zajęć korekcyjnych. Dofinansowało kuracje dzieci cierpiących na nowotwory, stwardnienie rozsiane, a także dostosowanie łazienek do potrzeb niepełnosprawnych osób.

Na co dzień dużo mówimy o pomocy. Okazuje się że pomoc jest potrzebna w naszej najbliższej okolicy.  Dlatego warto brać udział w miarę możliwości w takich spotkaniach i wielką nadzieją na przyszłość napawa mnie fakt , ze istnieją wśród nas ludzie wielkiego serca, którzy potrafią się nim dzielić.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.